Przejdź do strony

Stara Kiszewa

Poprzednia strona Wiadomości

Spotkanie z pisarzem Januszem Leonem Wiśniewskim


W dniu 21 listopada 2019 r. gościliśmy w naszej bibliotece pisarza i naukowca Janusza Leona Wiśniewskiego. W spotkaniu wzięło udział ok. 60 osób, nie tylko z terenu naszej gminy. Było ono połączone z promocją najnowszej książki autora pt. „Koniec samotności”. Było to niezwykłe i bardzo ważne wydarzenie dla naszej biblioteki, ponieważ spotkanie tego typu odbyło się w tym miejscu po raz pierwszy.

Pan Janusz opowiedział nam m.in. o początkach swojej kariery jako autora książek oraz o swojej pracy zawodowej. Zaznaczył, że jest magistrem fizyki, doktorem informatyki i doktorem habilitowanym chemii. Z wykształcenia jest… rybakiem dalekomorskim. Zawsze na pierwszym miejscu stawia naukę, potem dopiero pisanie książek.

Na codzień pracuje jako informatyk w korporacji naukowej we Frankfurcie nad Menem, a od niedawna jest mieszkańcem Gdańska i częstym gościem Starej Kiszewy gdzie pomieszkuje w weekendy.

Podczas spotkania pan Janusz opowiedział pokrótce o najważniejszych swoich książkach. Wspomniał m.in. o powieści „Bikini”, którą uważa za najlepszą powieść, którą napisał. Jej tytuł pochodzi od wyspy Bikini, na której USA testowały broń nuklearną. Dowiedzieliśmy się, że oprócz powieści pisze powieści popularno-naukowe, felietony a nawet bajki dla dzieci. Po części oficjalnej można było podejść do autora, poprosić o dedykację i porozmawiać indywidualnie.

Był to niezwykły i fascynujący wieczór. Pan Janusz poświecił nam niemal trzy godziny swojego czasu, które minęły nie wiadomo kiedy.

Bardzo dziękuję Joannie Knopa-Kreft - radnej z Zamku Kiszewskiego, członkini Gminnej Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Krystynie Richter ze świetlicy wiejskiej w Starej Kiszewie za pomoc w organizacji wieczoru. Dziękuję Ewelinie Podolskiej za wsparcie i przepięknie odczytany fragment powieści "Bikini". Państwu Muchowskim serdecznie dziękuję za przepyszny poczęstunek, na który zaprosili naszego gościa do swojego hotelu Wrota Kaszub po spotkaniu. Nade wszystko dziękuję Wam, kochani czytelnicy, że poświęciliście swój czas, by spędzić te kilka godzin w naszej bibliotece.

 

                                                                                           Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej

                                                                                                             Dorota Jarząbek

Wyświetlono: 784

Drukuj

Zobacz również

Zmiana kontrastu
Powiększenie czcionki A++
Powiększenie czcionki A+
Standardowy rozmiar czcionki
WCAG
Back to top