Przejdź do strony

Stara Kiszewa

Poprzednia strona Wiadomości

Przedstawienie "Królowa Śniegu" - RELACJA


 „Królowa Śniegu” w Starej Kiszewie

Trudno wyobrazić sobie świat bez baśni Andersena. To między innymi dzięki nim dzieci poznają świat wartości, a dorośli mogą odbyć sentymentalną podróż do czasu własnego dzieciństwa.

2 lutego 2020 r. miała miejsce premiera spektaklu pt. ,,Królowa Śniegu" w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Górze. Tego dnia parkiet Gminnej Hali Sportowej zamienił się w baśniową krainę. Młodzi aktorzy wcielili się w role znanych postaci z baśni Andersena. Przekonywali widzów, że przyjaźń i miłość w życiu są najważniejsze.
Następnego dnia grę aktorską mogli ocenić rówieśnicy – przedszkolaki i uczniowie z innych placówek naszej gminy, a także pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy w Konarzynach i Dziennego Domu Seniora w Wygoninie.

Licznie przybyli mieszkańcy gminy oraz goście nie szczędzili słów uznania młodym aktorom oraz osobom przygotowującym spektakl. „KRÓLOWA ŚNIEGU” to prawdziwa uczta dla ducha i zmysłów. Ogromnym atutem była również plastyczna strona przedstawienia wykonana przez Panią Bogumiłę Rogowską wraz z gronem pedagogicznym z PSP w Górze. Kolorowe, pomysłowe kostiumy, oraz przepiękna i realistyczna scenografia przeniosły widzów do świata bohaterów. Szczególną uwagę przykuwała tytułowa Królowa Śniegu – zarówno jej kostium, jak i siedziba z tronem umieszczonym blisko nieba budziły niegasnący podziw.

Jesteśmy dumni, że twórcy spektaklu „Królowa Śniegu” zdecydowali, że miejscem artystycznej interpretacji tej przepięknej baśni będzie siedziba Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie. Serdecznie dziękujemy za tę zachwycającą, zimową opowieść i gratulujemy Twórcom Spektaklu oraz całej społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej w Górze. Mamy nadzieję, że aktorzy jeszcze nie raz zagoszczą w naszych progach i po raz kolejny zdobędą serca widowni.

 

Zdjęcia:
Klaudia Mielewska

GOKSiT Stara Kiszewa

Wyświetlono: 273

Drukuj

Zobacz również

Zmiana kontrastu
Powiększenie czcionki A++
Powiększenie czcionki A+
Standardowy rozmiar czcionki
WCAG
Back to top