Przejdź do strony

Stara Kiszewa

Poprzednia strona Wiadomości

Noc Bibliotek 2019

4 października w naszej gminnej bibliotece po raz pierwszy zorganizowaliśmy ogólnopolską akcję Noc Bibliotek. W tym roku biblioteki w całej Polsce bawiły się pod hasłem "Znajdź wspólny język".

Spotkanie zainaugurowaliśmy odczytaniem wiersza pt. "Wierszowiązałki" Joanny Mueller. Następnie wyemitowaliśmy film pt.  "Ptyś i Bill" -  nakręcony na podstawie komiksu "Ptyś i Bill" (wydawnictwo Egmont) w reżyserii A. Charolta i F. Magniera. Prawa do emisji filmu zostały zakupione specjalnie na obchody Nocy Bibliotek w Polsce. Równocześnie, przy stolikach obok odbywały się różnego typu inne zajęcia - każde z dzieci znalazło coś ulubionego dla siebie. Nie zabraklo też strawy dla ciała. Na pięknie udekorowanym stole czekały na dzieci same smakołyki. Frekwencja na imprezie przerosła nasze wszelkie oczekiwania. Dzieci wychodziły zadowolone i na pewno na długo zapamiętają ten wieczór.  

Noc Bibliotek w naszej bibliotece zorganizowały: Dorota Jarząbek - dyrektor biblioteki, Joanna Knopa-Kreft - radna z rejonu Zamku Kiszewskiego oraz Krystyna Richter ze świetlicy wiejskiej w Starej Kiszewie. 

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek, jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Liczymy na to, że po poznaniu biblioteki w tę wyjątkową Noc, czytelnicy chętnie do nas wrócą. :)

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

 

                                                                                                        Dyrektor Biblioteki

                                                                                                        Dorota Jarząbek

Wyświetlono: 493

Drukuj

Zobacz również

Zmiana kontrastu
Powiększenie czcionki A++
Powiększenie czcionki A+
Standardowy rozmiar czcionki
WCAG
Back to top