Przejdź do strony

Stara Kiszewa

Poprzednia strona Wiadomości

V Koncert Kolęd

20 stycznia 2019r. w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie odbył się V Koncert Kolęd zorganizowany przez Parafię pw. św. Marcina i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie. W tym roku Koncert Kolęd rozpoczął się symboliczną minutą ciszy ku pamięci zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W tegorocznym koncercie udział wzięło 10 grup – wystąpiły chóry, schole i zespoły muzyczne. Na początku koncertu wystąpił Kondrat Mania z repertuarem kolędowym. Podczas Koncertu rozbrzmiewały nie tylko kolędy, ale także cudowne pastorałki w wykonaniu Zespołu „GWIAZDKI” ze świetlicy wiejskiej w Starych Polaszkach, Scholii „Iskierki” ze Starej Kiszewy, Scholii dziecięcej z parafii Sucha na Pomorzu (k. Świecia),  Zespołu młodzieżowego z Zespołu Kształcenia i Wychowania im. JP II w Starej Kiszewie, Zespołu  „Gaudens” z Zamku Kiszewskiego, Zespołu „Apostolskie Nutki” z parafii Stara Kiszewa,  Zespołu „Angelicus” z parafii Stara Kiszewa,  Zespołu „ZaNim Pójdziemy” ze Smętowa Granicznego,  Zespołu „Benedictus” ze Skarszew oraz Chóru „Espero” z Zamku Kiszewskiego. Piękne wykonania każdego utworu niosły ogromną radość i spokój. Można było choć na chwilę oderwać się od trosk życia codziennego, zapomnieć o kłopotach i podziwiać występy lokalnych talentów i zaproszonych gości.

W koncercie uczestniczyło wielu mieszkańców naszej gminy oraz gości. Wszyscy ciepło przyjęli artystów i nagradzali ich gromkimi brawami.

Wyświetlono: 803

Drukuj

Zobacz również

Zmiana kontrastu
Powiększenie czcionki A++
Powiększenie czcionki A+
Standardowy rozmiar czcionki
WCAG
Back to top