Przejdź do strony

Stara Kiszewa

Poprzednia strona Wiadomości

Kiszewskie Stowarzyszenie Muzyki, Rekreacji i Sportu

Jako Kiszewskie Stowarzyszenie Muzyki, Rekreacji i Sportu jesteśmy nastawieni na prace z dziećmi oraz młodzieżą pochodzącymi z gminy Stara Kiszewa. Założeniem Stowarzyszenia jest pomoc w rozwoju młodych talentów wokalno-tanecznych. Wiadomo, że bez środków finansowych nasza działalność byłaby nieco ograniczona, tak więc piszemy projekty pozyskując granty na ten cel. Niedawno dzięki wsparciu z Funduszu Akumulator Społeczny i współpracy z Fundacją Parasol z Bytowa kupiliśmy stroje dla zespołu Iskierki.
Całą swoją uwagę koncentrujemy na stwarzaniu możliwości brania udziału w warsztatach, koncertach, przedstawieniach słowno-muzycznych, nagraniach studyjnych itd. Jesteśmy dalecy od konkurowania z kimkolwiek. Wracając do założeń mamy dość duży dorobek jak na 3 letnią  działalność. Każdego roku organizujemy warsztaty teatralno – wokalne z aktorką Julitą Kożuszek z Warszawy. Warsztaty kończą się koncertem finałowym dla mieszkańców gminy. Nagraliśmy swoją pierwszą płytę Iskierki. Nakręciliśmy trzy teledyski, pierwszy do piosenki Jenny, drugi do piosenki z akademii Pana Kleksa „Na wyspach Bergamutach”  oraz trzeci do kolędy „Pójdźmy wszyscy do Stajenki”. Niedawno nagraliśmy również płytę z Polskimi Kolędami.
Już trzykrotnie organizowaliśmy konkurs wokalny dla młodych talentów, pt. „Kiszewski Mam Talent”, ostatnia trzecia edycja odbyła się dla szerszego grona dzieci i młodzieży powiatu kościerskiego pod nową nazwą „ Kiszewski Talent Voice”, z której to edycji nagraliśmy płytę z piosenkami laureatów konkursu. Płyta jest podzielona na dwie części, pierwsza część wykonawców konkursu, druga część to nagrania karaoke. Dołączyliśmy również teksty piosenek do płyty.
Na 2019 rok zyczymy wszystkim pomyślności i wszystkiego dobrego, dużo uśmiechu i radości.

Prezes Stowarzyszenia: Karol Wiśniewski
Zastępca: Krystyna Richter

Wyświetlono: 843

Drukuj

Zobacz również

Zmiana kontrastu
Powiększenie czcionki A++
Powiększenie czcionki A+
Standardowy rozmiar czcionki
WCAG
Back to top