Festiwal Kiszewskie Smaki
Dodane przez Admin dnia 12.07.2018

Festiwal Kiszewskie Smaki

7 lipca 2018 r. na stadionie w Starej Kiszewie odbyła się piąta edycja Festiwalu Kiszewskie Smaki pt.: Święto ryb w Starej Kiszewie. Tegoroczna impreza, wzorem lat ubiegłych miała charakter kulinarny.
Rozszerzona zawartość newsa
Część kulinarna składała się z:
- przygotowania potraw z ryb przez profesjonalnych kucharzy,
- wspólnego gotowania lokalnej branży gastronomicznej z szefem kuchni na Zamku w Gniewie – Panem Mariuszem Gachewiczem. Festiwal kulinarny rozpoczął się konkurencją „golenie ryby” na czas. Uczestnikami konkursu byli przedstawiciele lokalnych władz z Wójtem Marianem Pick na czele. W konkursie udział wzięli również: Wicestarosta Powiatu Kościerskiego Pan Henryk Ossowski, Prezes Banku Spółdzielczego Pan Zenon Błoński oraz Pani z publiczności.  W tym samym czasie, na scenie kulinarnej Pan Adama Dębski przygotował  rosół z węgorza.

Później można było skosztować różnych odsłon zup rybnych, wędzonych ryb, śledzika po kociewsku, ryb w occie, ceviche z łososia oraz wiele innych rybnych dań . Dużym zainteresowaniem cieszyły się lokalne kramy, wśród których zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich. Panie z KGW Lipy przygotowały pachnące  ruchanki  i domowe konfitury,  u Pań z KGW Zamek Kiszewski  można  było zasmakować się w domowym cieście oraz pysznych gofrach.

U Pani Ryszardy Kuchta można było zasmakować pierogów z różnymi farszami, barszczu i flaczków. Dla łasuchów Cukiernia Stara Kiszewa przygotowała ciasta oraz rozgrzewającą herbatę i kawę oraz pyszne sorbety.
Pod okiem mistrza carvingu Grzegorza Gniech oraz mieszkanki gminy Stara Kiszewa Bogumiły Rogowskiej dzieci i dorośli mogli przekonać się jak rzeźbić w owocach i warzywach. Z myślą o dzieciach przygotowano również bezpłatną strefę zabaw, gdzie można było w ciekawy, bajkowy sposób pomalować twarz, popływać w wielkiej kuli czy zjeżdżać ze szczytu dmuchanego zamku.

Ponadto przez cały czas trwania imprezy dostępne były food trucki, przyczepy z jedzeniem, stragany handlowe z pamiątkami i różnorodnymi gadżetami. Wielkim powodzeniem cieszył się również Lunapark „Kellner”. Jednym zdaniem dla każdego coś dobrego.

Tegoroczna impreza to nie tylko gotowanie.
Na scenie wystąpiły zespoły artystyczne, wśród nich najmłodsze lokalne talenty ISKIERKI i GWIAZDKI, a także gwiazdy wieczoru – Teresa Werner  i Zespół Łobuzy. Po koncertach odbyło się zjawiskowe FIRE SHOW w wykonaniu grupy  MUSPEL.  Zabawę taneczną do późnych godzin nocnych poprowadził Śpiewający Wodzirej Karol Wiśniewski wraz z zespołem Rytm.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.