Relacja z wernisażu prac artystycznych Patrycji Szmyt.
Dodane przez Admin dnia 22.05.2018

Relacja z wernisażu prac artystycznych Patrycji Szmyt.

W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie w niedziele 19 maja br. odbył się Wernisaż Prac Artystycznych Patrycji Szmyt.


Rozszerzona zawartość newsa

Patrycja Szmyt jest mieszkanką Gminy Stara Kiszewa i absolwentką Zespołu Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie. Obecnie jest uczennicą III roku Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni. Jej specjalizacją są formy i techniki rzeźbiarskie. Interesuje się historią sztuki, fotografią, filozofią i psychologią. W jej twórczości widać wszechstronność. Potrafi odnaleźć się w różnych technikach i tematyce. Rzeźby lubi tworzyć na podstawie modela, przy wstępnym projekcie a tematy do swoich obrazów czerpie z rzeczywistości, interpretując ja zgodnie z własną estetyką i wrażliwością. Nie boi się eksperymentować z kształtem, formą i barwą. Cały czas rozwija się i poszerza swoje zainteresowania. Filozofia stała się dla niej inspiracją do tworzenia prac twórczych. Chodzi na warsztaty i wykłady filozoficzne na Uniwersytecie Gdańskim. Co roku bierze udział w Olimpiadzie Filozoficznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne. Reprezentuje również szkołę w różnych konkursach artystycznych. Aktywnie uczestniczy w plenerach i warsztatach malarskich, gdzie doskonali swój warsztat pracy.

Wernisaż i wystawa prac cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy Stara Kiszewa. Na wernisażu nie zabrakło artystów z terenu naszej gminy tj. Urszuli Zimorskej czy Ryszarda Rosławskiego. List gratulacyjny oraz drobny upominek został wręczony przez Panią Maria Moritz – Przewodniczącą Rady Gminy oraz Pana Andrzej Hinc -Sekretarza Gminy Stara Kiszewa.

Wystawę prac można było jeszcze podziwiać w niedzielę (21 maja br.) oraz w poniedziałek (22 maja br.). W poniedziałek Patrycja Szmyt opowiedziała o swoich pracach i oprowadziła po wystawie uczniów z ZKiW im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie oraz podopiecznych Środowiskowego Dom Samopomocy w Konarzynach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.