Iskierki - "Śpiewam i tańczę"
Dodane przez Admin dnia 19.07.2017

ISKIERKI - „ŚPIEWAM I TAŃCZĘ”

8 lipca 2017r. w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie odbył się Koncert Zespołu Iskierki pt.: „Śpiewam i tańczę”. Był to już trzeci koncert Iskierek zorganizowany przez Kiszewskie Stowarzyszenie Muzyki, Rekreacji i Sportu w tym roku w partnerstwie z Gminą Stara Kiszewa.
Rozszerzona zawartość newsa

Koncert został poprzedzony wokalno – tanecznymi warsztatami, odbywającymi się na hali sportowej jak również w Hotelu Wrota Kaszub. W pierwszym dniu grupa pracowała z Panią Anną Pietrykowską – absolwentką szkoły baletowej zatrudniona w Operze Nova w Bydgoszczy, związana z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Kolejny dzień warsztatów to praca z Panią Moniką Litwin-Dyngosz oraz ad.dr Wojciechem Dyngosz – oboje pracują w Operze Nova w Bydgoszczy, Pan Wojciech jest również asystentem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Na kolejne dni warsztatów do Starej Kiszewy przyjechała Pani Julita Kożuszek – absolwenta Szkoły Baletowej oraz Wydziału Wokalno- Aktorskiego, choreograf, aktorka teatralna i filmowa z Warszawy, która współpracuje z zespołem już od trzech lat i jest obecna na każdym Koncercie Finałowym. Podczas tych kilku dni wytężonej pracy Iskierki również miały dzień rekreacji z wycieczką do Zoo w Gdańsku Oliwie, gdzie oglądały przeróżne gatunki zwierząt i tym samym świetnie się bawiły.

Sobotni koncert składał się z trzech części. Całość rozpoczęła się uroczystym Polonezem wykonanym przez Iskierki. W pierwszej publiczność zobaczyła fotorelację z warsztatów oraz pierwszy teledysk Iskierek, który można obejrzeć m.in. na stronie Facebook Kiszewskiego Stowarzyszenia Muzyki, Rekreacji i Sportu . W drugiej części Iskierki zaprezentowały przedstawienie słowno – muzyczne pt.: „ Świnki trzy”, opracowane przez Panią Julitę Kożuszek. Ostatnim punktem był koncert wokalny Iskierek. Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali Dyplomy z autografami instruktorów. Jako Stowarzyszenie składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w organizacji warsztatów i koncertu finałowego, wspierając nas swoją pracą oraz środkami finansowymi.

Już wkrótce będą do nabycia płyty DVD z filmem z koncertu, szczegółowe informacje można uzyskać u pana Karola Wiśniewskiego tel. 698-378-422 oraz pani Krystyny Richter tel. 696-192-880.