Nawigacja
Rada Gminy
GMINAoff
Prawo lokalne off
J.ORGANIZACYJNE off
J. POMOCNICZE off
O. POZARZĄDOWE off
TURYSTYKAoff
SPORToff
INNEoff
Huragan Nowe Polaszki ponownie w A klasie.

Huragan Nowe Polaszki ponownie w A klasie.

Huragan Nowe Polaszki Po kilkunastu latach gry w A klasie i 5 lidze nasza druzyna musiała przełknąć gorzką pigułkę i zacząć wszystko od nowa. W sezonie 2009/2010 graliśmy w B klasie grupa V Gdańsk. Jak przypuszczalismy poziom tej grupy był dość wysoki. Kilka druzyn z pewnością poradzilo by sobie szczebel wyżej. Naszym celem od samego poczatku był powrót do A klasy.

czytaj całość

I Rajd Konny „Kociewia na 4 kopyta” za nami...

I Rajd Konny „Kociewia na 4 kopyta” za nami...

W dniach 23-24 czerwca północnym zachodem Naszego Regionu promując „Łagodną Krainę” oraz nietuzinkowy sposób spędzania wolnego czasu przejechał I Rajd Konny „K4K”. Udział w nim wzięło ponad 20 kociewskich jeźdźców – partnerów Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE współpracujących w projekcie rozwoju rekreacji hippicznej. Dołączyli do nich ich bliscy i przyjaciele z prowadzonych przez nich stajni i ośrodków jeździeckich oraz niezrzeszeni pasjonaci przyjemności znajdowanej na końskim grzbiecie. Wszystko odbyło się przewidywalnie, zgodnie z ustaleniami roboczych spotkań, o których czytali Państwo w poprzednich komunikatach prasowych, poprzedzających to wydarzenie. Zarazem wszystko przebiegło nieprzewidywalnie przyjemnie i pełnokrwiście wspomnieniowo.

czytaj całość

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA W CHWARZNIE

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA W CHWARZNIE

Mimo licznych przeszkód ze strony przyrody, złej pogody w dniu 1 czerwca ( to była pierwsza zaplanowana data), potem prawdziwego tornada w sam piątek, 11 czerwca 2010 roku o godz. 17 ( zaplanowany na godzinę 16, ale szalejący wiatr uniemożliwił rozpoczęcie) na placu zabaw w centrum wsi i przyległym boisku odbył się po raz czwarty długo oczekiwany Dzień Dziecka. W imprezie uczestniczyło ok. 50 dzieci i młodzieży oraz ich rodzice.

czytaj całość

III Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP

III Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP

W dniu 12 czerwca 2010 r. w Ustce, na stadionie klubu sportowego „Jantar” odbyły się III Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP wg regulaminu CTIF (Międzynarodowy Komitet Techniczny Prewencji i Zwalczania Pożarów). Celem tej Wojewódzkiej Olimpiady Pożarniczej jest w szczególności mobilizacja dzieci i młodzieży do intensywnego szkolenia pożarniczego, popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej jak również ocena stanu wyszkolenia członków młodzieżowych drużyn pożarniczych.

czytaj całość

Pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych przez huragan

Pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych przez huragan

Informujemy, że w dniu 18 czerwca 2010 r. Wojewoda Pomorski na wniosek Wójta Gminy powołał Komisję, która dokona ustalenia wysokości szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych przez huragan, który wystąpił na terenie gminy w piątek 11 czerwca br. Gospodarstwa, których dotknęły jego skutki będą mogły skorzystać z „Programu pomocy dla rodzin rolniczych, w których gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej powstały szkody spowodowane przez powódź, obsunięcia ziemi i huragan w 2010 roku”.

czytaj całość

nabór drużyn do Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej

Ludowy Zespół Sportowy "WIERZYCA" Stara Kiszewa ogłasza nabór drużyn do Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej

Zainteresowanych proszę o kontakt z Wiesława Romanską-Tocha pod nr tel: 58 687-60-30 lub 506-341-131

Zgłoszenia drużyn do ligi do dnia 25 czerwca 2010r.

„Dzień Dziecka” w Starej Kiszewie

„Dzień Dziecka” w Starej Kiszewie

Dnia 05.06.10r. na boisku wielofunkcyjnym przy ZKiW w Starej Kiszewie przy pięknej słonecznej pogodzie Rada Sołecka i Urząd Gminy zorganizowały festyn z ok.Dnia Dziecka pt. ”Bo wszystkie dzieci nasze są”.

Było bardzo dużo atrakcji dla małych jak i tych większych dzieci.

czytaj całość

UŻYWKI- NIE ,SPORT – TAK

”UŻYWKI- NIE ,SPORT – TAK”

Dnia 09.06.10r.w bibliotece w Starej Kiszewie odbył się Gminny Konkurs Plastyczny z zakresu uzależnień i sportu pt. ”UŻYWKI- NIE ,SPORT – TAK”. Jak co roku konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży. Pierwszy etap konkursu odbył się w szkołach, a najlepsze prace wybrane przez plastyków zostały zakwalifikowane do etapu gminnego.

czytaj całość

konkurs kulinarny

konkurs kulinarny

30.05.2010 przy Katedrze w Gdańsku Oliwie KGW Lipy promowało gminę Starą Kiszewę na X regionalnym konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo- Smaki Regionów".

czytaj całość

konkurs kulinarny "Kociewski Wiosenny Stół"

Kociewski Wiosenny Stół

Międzygminne Porozumienie Agroturystyka Kociewia z siedzibą w Zblewie ogłosiło konkurs kulinarny "Kociewski Wiosenny Stół" 28.05.2010 o godz. 11:00 w "Karczmie pod Wygodą" w Suminie. KGW Lipy otrzymało podziękowanie i wyróżnienie za "Sakiewki Twarogowe". Agroturystyka "Dwa Kasztany" przygotowała zupę szczawiową. Kwatera Agroturystyczna Alicji Wacholc przygotowała zupę rabarbarową z kluseczkami za którą otrzymała 1-wsze miejsce w konkursie.

 

czytaj całość

Powiatowy Turniej KGW Kościerzyna

Powiatowy Turniej KGW Kościerzyna 27.03.2010

Koło Gospodyń w Lipach zgłosiło swój udział w Powiatowym Turnieju KGW. Do przygotowania była scenka kabaretowa z wiejskiego wesela, moda wojskowa na wesoło, diamenty mojej okolicy.Otrzymaliśmy dyplom za zajęcie 3-go miejsca w powiecie.

czytaj całość

Strona 85 z 97 << < 82 83 84 85 86 87 88 > >>
Informacja
Urząd czynny:

poniedziałek - piątek
7:30 - 15:30

Adres:

ul. Ogrodowa 1
83-430 Stara Kiszewa
woj: pomorskie

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy
Starogard Gdański
Oddz. Stara Kiszewa
Nr 59 8340 0001 0300 01 43 2000 0004 urzadgminy@starakiszewa.pl
Mapa Gminy
 
CIT
1% dla OSP
Załatw sprawę
Gosp. odpadami
BIP
eea grants
MojePodręczniki
Brak pluginu Flash
Strategia 2020
W galerii
Realizowane projektyLGR MORENKA
Chata Kociewia
Partnerstwo Gmin
Wrota Pomorza
Wydarzenia
PnWtŚrCzPiSoNi
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30