Nawigacja
Rada Gminy
GMINAoff
Prawo lokalne off
J.ORGANIZACYJNE off
J. POMOCNICZE off
O. POZARZĄDOWE off
TURYSTYKAoff
SPORToff
INNEoff
Szczęśliwa Trzynastka – zakończył się XIII Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy

W miniony weekend, 7 i 8 sierpnia, po Kociewiu przejechał uświęcony już turystyczną tradycją Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy. Po raz pierwszy głównym organizatorem wyprawy była Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE, która kontynuacje idei z przyjemnością przyjęła w turystycznym spadku.

W sobotę i niedzielę rowerowym Kociewiem przejechało ponad 70 osób. Oprócz stałych bywalców, mieszkańców Naszego Regionu, do grupy dołączyli Gdańszczanie, a nawet Warszawiacy.

czytaj całość

większanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej

ARiMR rozpocznie od 12 sierpnia przyjmowanie wniosków o wsparcie z PROW 2007 - 2013 od przedsiębiorców

28 lipca br. Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Tomasz Kołodziej, podał do publicznej wiadomości termin przyjmowania wniosków o pomoc na działanie "Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej" finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Przedsiębiorcy z sektora rolno-spożywczego będą mogli składać wnioski o wsparcie z tego działania od 12 sierpnia.

czytaj całość

Wnioski o wsparcie

Dobre wiadomości dla "młodych rolników". Od 17 sierpnia mogą oni składać w ARiMR wnioski o wsparcie.

Korzystniejsze warunki uzyskania wsparcia będą obowiązywały w rozpoczynającym się 17 sierpnia naborze wniosków o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Termin rozpoczęcia naboru wniosków został ogłoszony 2 sierpnia przez Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Tomasza Kołodzieja w dzienniku o zasięgu ogólnopolskim, a także na stronie internetowej Agencji. Wnioski o pomoc można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę w oddziałach regionalnych ARiMR, a także wysłać listem poleconym lub pocztą kurierską. Do wykorzystania w tegorocznym naborze wniosków na to działanie jest około 387 mln zł.

czytaj całość

Od 1 września ARiMR będzie przyjmowała wnioski o przyznanie rent strukturalnych

Od 1 września ARiMR będzie przyjmowała wnioski o przyznanie rent strukturalnych

Dzięki zabiegom Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego w Komisji Europejskiej udało się wynegocjować i wygospodarować w budżecie PROW 2007-2013 dodatkowych ponad 365 mln euro na realizację działania "Renty strukturalne". Zwiększenie tych środków finansowych umożliwi przeprowadzenie w tym roku naboru wniosków o przyznanie takiego wsparcia. Szacuje się, że ponad 6 tysięcy rolników, którzy przekażą swoje gospodarstwa następcy lub innemu rolnikowi i zrezygnują z prowadzenia działalności rolniczej otrzyma taką pomoc. Będzie to ostatni nabór wniosków na działanie "Renty strukturalne" finansowany ze środków PROW 2007 - 2013.

czytaj całość

XIII Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy.

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zaprasza na XIII Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy. Odbędzie się on w dniach 7-8 sierpnia.

Rajd Kociewie Spotykamy się w sobotę o godz. 9.30 w Pinczynie. Dalej trasa przebiega następująco: Pinczyn – Góra – Maliki – Lipy - Kazub - Płociczno – Kaliska – Piece – Łążek – Borzechowo – Wirty – Radziejewo – Sumin – Dąbrówka – Bobowo – Grabowo – Pączewo (ok. 60 km). Dla chętnych osób zapewniamy nocleg z Zespole Szkół Publicznych w Pączewie (konieczne śpiwory i karimaty!).

Drugiego dnia ruszamy o godz. 9.00: Pączewo - Wielki Bukowiec – Wda – Cisiny – Kasparus – Osieczna – Ocypel – Borzechowo – Zblewo (ok. 60 km).

Razem do pokonania będzie ponad 120 km rowerowej przyjemności w Naszym Regionie! Cały Rajd jest bezpłatny. Na trasie zapewniamy poczęstunek oraz drobne upominki. Do Rajdu można dołączyć na każdym z postojów.

czytaj całość

konkurs na stanowisko Dyrektora

Wójt Gminy Stara Kiszewa ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nowych Polaszkach Nowe Polaszki 64, 83-433 Stare Polaszki

1. Do konkursu na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nowych Polaszkach może przystąpić:

  1. nauczyciel mianowany lub dyplomowany, który spełnia wymagania wynikające z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach szkół i rodzajów publicznych placówek ( Dz. U. Nr 184, poz. 1436),
  2. osoba nie będąca nauczycielem, która spełnia wymagania wynikające z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach szkół i rodzajów publicznych placówek ( Dz. U. Nr 184, poz. 1436).

czytaj całość

Festyn w Bartoszymlesie

Festyn w Bartoszymlesie

Festyn w Bartoszym Lesie Ogrodowy festyn odbędzie się 31 lipca 2010r. od godz. 16.00

Wszystkich, którzy kochają przyrodę zapraszamy na GARDEN PARTY w Bartoszym Ogrodzie

Warzywa, owoce, kwiaty, ptaki z Bartoszegolasu proponują: zielone konkursy i całkiem prawdziwe nagrody, wiązanie fasolki i wyścigi taczek, plecenie wianków i układanie bukietów, zabawy owocowe i gry warzywne - "Ale feler westchną seler", robienie gniazd dla ptaków i ptasie trele" ...

czytaj całość

WYPRAWKA SZKOLNA 2010/2011!

WYPRAWKA SZKOLNA 2010/2011!

Wnioski należy składać w szkole, do której dziecko będzie uczęszczało w roku szkolnym 2010/2011 lub w Biurze Obsługi Szkół w Starej Kiszewie w terminie od 23 do 31 sierpnia 2010r. Dofinansowanie podręczników szkolnych dotyczy uczniów, którzy w roku szkolnym 2010/2011 rozpoczną naukę w klasach od I - III szkoły podstawowej i w II klasie gimnazjum, a także uczniów niepełnosprawnych uczęszczających do wszystkich typów szkół.

czytaj całość

Bar Country - Ranczo Struga

Zapraszamy na piknik Country 17.07.2010 sobota pod hasłem "Wszystkie dzieci nasze są"

Ranczo struga Dochód z pikniku zostanie przeznaczony na dzieci niepełnosprawne, które są pod opieką stowarzyszenia ziemi kiszewskiej.

W programie:
Parada rancza struga,
pokaz kaskaderki konnej "Dżign",
pokaz tańca country "Dance Line" wraz z nauką,
plac zabaw dla dzieci
i wiele innych atrakcji...

Plakat

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działek budowlanych

Wójt Gminy Stara Kiszewa ogłasza

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działek budowlanych i działki zabudowanej budynkiem wchodzących w skład zasobu gruntów Gminy Stara Kiszewa, znajdujących się w obrębie geodezyjnym Stare Polaszki , Nowe Polaszki.

Przedmiotem sprzedaży są działki budowlane przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową i działki zabudowanej budynkiem określone w wykazie opublikowanym w sposób zwyczajowo przyjęty (tablica ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Starej Kiszewie i u Sołtysów wsi Stare Polaszki, Nowe Polaszki).

czytaj całość

nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy Stara Kiszewa

Wójt Gminy Stara Kiszewa ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy Stara Kiszewa, ul. Ogrodowa 1

1. Określenie stanowiska

Strażnik gminny

2. Wymagania niezbędne:

  1. obywatelstwo polskie,
  2. posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z praw publicznych,
  3. niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  4. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wyżej wymienionym stanowisku,
  5. nieposzlakowana opinia,
  6. uregulowany stosunek do służby wojskowej,
  7. wykształcenie co najmniej średnie,
  8. co najmniej 2 letni staż pracy.

czytaj całość

Strona 82 z 95 << < 79 80 81 82 83 84 85 > >>
Informacja
Urząd czynny:

poniedziałek - piątek
7:30 - 15:30

Adres:

ul. Ogrodowa 1
83-430 Stara Kiszewa
woj: pomorskie

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy
Starogard Gdański
Oddz. Stara Kiszewa
Nr 59 8340 0001 0300 01 43 2000 0004 urzadgminy@starakiszewa.pl
Mapa Gminy
 
CIT
1% dla OSP
Załatw sprawę
Gosp. odpadami
BIP
eea grants
MojePodręczniki
Brak pluginu Flash
Strategia 2020
W galerii
Realizowane projektyLGR MORENKA
Chata Kociewia
Partnerstwo Gmin
Wrota Pomorza
Wydarzenia
PnWtŚrCzPiSoNi
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30