Nawigacja
Rada Gminy
GMINAoff
Prawo lokalne off
J.ORGANIZACYJNE off
J. POMOCNICZE off
O. POZARZĄDOWE off
TURYSTYKAoff
SPORToff
INNEoff
konkurs kulinarny "Kociewski Wiosenny Stół"

Kociewski Wiosenny Stół

Międzygminne Porozumienie Agroturystyka Kociewia z siedzibą w Zblewie ogłosiło konkurs kulinarny "Kociewski Wiosenny Stół" 28.05.2010 o godz. 11:00 w "Karczmie pod Wygodą" w Suminie. KGW Lipy otrzymało podziękowanie i wyróżnienie za "Sakiewki Twarogowe". Agroturystyka "Dwa Kasztany" przygotowała zupę szczawiową. Kwatera Agroturystyczna Alicji Wacholc przygotowała zupę rabarbarową z kluseczkami za którą otrzymała 1-wsze miejsce w konkursie.

 

czytaj całość

Powiatowy Turniej KGW Kościerzyna

Powiatowy Turniej KGW Kościerzyna 27.03.2010

Koło Gospodyń w Lipach zgłosiło swój udział w Powiatowym Turnieju KGW. Do przygotowania była scenka kabaretowa z wiejskiego wesela, moda wojskowa na wesoło, diamenty mojej okolicy.Otrzymaliśmy dyplom za zajęcie 3-go miejsca w powiecie.

czytaj całość

Dzień dziecka w Lipach

dnia 29 maja o godz. 15;00 przy "Zagrodzie pod Lipą"

Dzień dziecka W Lipach odbył się Dzień Dziecka. W imprezie wzięło udział ok 60 dzieci. W programie były konkurencje rodzinne, konkursy słodkie upominki i nagrody dla wszystkich dzieci , ognisko , pieczenie kiełbasek. Pogoda dopisała dzieci bawiły się świetnie. Organizatorami imprezy było Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka i Sołtys wsi Lipy.

czytaj całość

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.

Mobilny Punkt InformacyjnySieć Informacyjna Funduszy Europejskich „Pomorskie w Unii”, w skład której wchodzi Lokalny Punkt Informacyjny działający przy Kaszubskim Instytucie Rozwoju w Kościerzynie, w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców województwa pomorskiego w zakresie informacji o możliwościach pozyskania funduszy unijnych uruchamia Mobilne Punkty Informacyjne, czyli udzielanie informacji przez konsultantów w gminach.

czytaj całość

Weź udział w konkursie „K4K”!

Wygraj przejażdżkę z „Kociewiem na 4 kopyta”! Zdobądź bezpłatne zaproszenia na I Rajd Konny „K4K”!

k4k Weź udział w konkursie „K4K”!

Trzema głównymi nagrodami są dwa podwójne, bezpłatne zaproszenia na I Rajd Konny „Kociewia na 4 kopyta”! 23-24 czerwca to dwa dni spędzone na Kociewiu Starogardzkim wspólnie z kociewskimi koniarzami i ich podopiecznymi oraz resztą taboru. Kociewski tabun koni, pełen wóz zaproszonych gości… A pośród tego wszystkiego może Ty z wybraną przez Ciebie osobą towarzyszącą!

czytaj całość

Nabór na rachmistrzów spisowych

GMINNE BIURO SPISOWE W STAREJ KISZEWIE OGŁASZA

PSP nabór na rachmistrzów spisowych, którzy po odpowiednim przeszkoleniu przeprowadzą w okresie od 08.09.2010 r. do 31.10.2010 r spis rolny na terenie Gminy Stara Kiszewa.

Informuję, że zgodnie § 30 instrukcji organizacyjnej w sprawie sposobu przeprowadzenia Powszechnego Spisu Rolnego 2010 Kandydat na rachmistrza spisowego musi spełniać podstawowe wymagania stawiane rachmistrzom, a więc mieć ukończone 18 lat i posiadać co najmniej średnie wykształcenie (wskazane jest by rachmistrzami byli studenci uczelni rolniczych, geodezyjnych lub ekonomicznych). Ze względu na specyfikę pracy rachmistrz powinien być w pełni sprawny fizycznie, posiadać umiejętności interpersonalne w postaci łatwego nawiązywania kontaktów, sprawnego i skutecznego komunikowania się z respondentami, wzbudzania zaufania wśród osób, z którymi będzie przeprowadzał wywiady. Z uwagi na nowoczesne metody dokonywania spisu, polegające na posługiwaniu się urządzeniami elektronicznymi wraz zainstalowanymi na nich aplikacjami oczekuje się także posiadania przez rachmistrzów dodatkowych predyspozycji i umiejętności. Należy do nich zdolność obsługi komputera, która ułatwi obsługiwanie mobilnego terminala typu hand-held i aplikacji do wypełniania formularza spisowego.

czytaj całość

Tworzenie rozwój mikroprzedsiębiorstw

Od 28 czerwca 2010 r. do 9 lipca 2010 r. odbędzie się nabór wniosków na "Tworzenie rozwój mikroprzedsiębiorstw". Komunikat prezesa ARiMR.

Prezes ARiMR Tomasz Kołodziej, ogłosił, że wnioski o pomoc na działanie "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" finansowane z PROW 2007 - 2013, będą przyjmowane przez Oddziały Regionalne ARiMR, a w przypadku Lubuskiego i Podlaskiego OR przez Biura Wsparcia Inwestycyjnego, od 28 czerwca 2010 r. do 9 lipca 2010 r.

czytaj całość

Uwaga rolnicy, których gospodarstwa zostały zniszczone przez powódź

Uwaga rolnicy, których gospodarstwa zostały zniszczone przez powódź

Tegoroczna powódź dokonała zniszczeń w wielu gospodarstwach rolnych. W niektórych regionach Polski pola, na których rosły już zboża, rzepak, ziemniaki czy inne uprawy rolnicze zostały całkowicie zniszczone przez wodę i rolnicy stracili tegoroczne plony. Oznacza to również, że zadeklarowane we wnioskach o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2010 uprawy (grupy upraw) są już w takich przypadkach nieaktualne.

czytaj całość

Odszedł ks. kanonik Edmund Talaśka

Odszedł ks. kanonik Edmund Talaśka

ks. Talaśka Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że dnia 22 maja 2010 roku w wieku 82 lat i 53 roku kapłaństwa zmarł w Kartuzach śp. ks. Edmund Talaśka, kanonik honorowy, emerytowany proboszcz parafii Stare Polaszki, honorowy obywatel Gminy Stara Kiszewa.

Uroczystość pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Diecezjalnego prof. dr hab. Jana Bernarda Szlagi odbędzie się w czwartek 27 maja 2010 roku o godz. 10.00 w Starych Polaszkach.

Zmarły Kapłan odznaczał się pracowitością, troską o wiernych, oddaniem parafii, ujmującą wszystkich szlachetnością. Zawsze pogodny, uśmiechnięty, otwarty na człowieka. Cieszył się powszechnym szacunkiem i sympatią.

Rodzinie zmarłego, przyjaciołom wyrazy głębokiego współczucia składa Samorząd Gminy Stara Kiszewa

Przewodniczący Rady
Adam Dębski
Wójt Gminy
Marian Pick
Chłop Roku 2010

Dnia 25.04 w Racławicach odbył się turniej o tytuł "Chłop Roku 2010".

Impreza ta odbywa się w rocznicę bitwy Kosynierów pod dowództwem Tadeusza Kościuszki. Celem tej imprezy jest upowszechnianie kultury wiejskiej, integracja środowisk wiejskich, pokazanie tradycji, zwyczajów, obyczajów polskiej wsi.

Wybór "Chłopa Roku" to główny element imprezy. Kandydaci występują w strojach ludowych : muszą wykazać się wiedzą o swoim regionie, znać folklor, kulturę oraz osiągnięcia gospodarcze swojego regionu, zdać test z wiedzy rolniczej i UE, wydoić sztuczną krowę, ujeżdżać byka, oraz wykazać się w konkurencji siłowej.

czytaj całość

Drodzy Strażacy!

Drodzy Strażacy!

Z okazji Dnia Strażaka kierujmy słowa podziękowania za codzienne realizowanie zadań i obowiązków, za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego oraz za stałe wzbogacanie dorobku pożarniczego.

Wypełniając z godnym podziwu profesjonalizmem strażacką powinność wobec drugiego człowieka i Ojczyzny, zyskujecie szacunek oraz wysoką ocenę społeczeństwa.

Życzymy wam wiele satysfakcji i zadowolenia z wykonywanych obowiązków zawodowych i społecznych, spełnienia planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności osobistej.

Serdeczne pozdrowienia kierujemy także do Państwa rodzin, sympatyków i przyjaciół strażackiej służby.

Przewodniczący Rady Gminy Adam Dębski
Wójt Gminy Marian Pick

Strona 81 z 92 << < 78 79 80 81 82 83 84 > >>
Informacja
Urząd czynny:

poniedziałek - piątek
7:30 - 15:30

Adres:

ul. Ogrodowa 1
83-430 Stara Kiszewa
woj: pomorskie

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy
Starogard Gdański
Oddz. Stara Kiszewa
Nr 59 8340 0001 0300 01 43 2000 0004 urzadgminy@starakiszewa.pl
Mapa Gminy
 
CIT
1% dla OSP
Załatw sprawę
Gosp. odpadami
BIP
eea grants
MojePodręczniki
Brak pluginu Flash
Strategia 2020
W galerii
Realizowane projektyLGR MORENKA
Chata Kociewia
Partnerstwo Gmin
Wrota Pomorza
Wydarzenia
PnWtŚrCzPiSoNi
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31