Nawigacja
Rada Gminy
GMINAoff
Prawo lokalne off
J.ORGANIZACYJNE off
J. POMOCNICZE off
O. POZARZĄDOWE off
TURYSTYKAoff
SPORToff
INNEoff
Zaproszenie na XXVII Sesję Rady Gminy Stara Kiszewa

czytaj całość

Turniej Piłki Siatkowej z Okazji Rocznicy Wyzwolenia Starej Kiszewy
Dnia 07.03.09r. na hali sportowej w Wygoninie odbył się X Turniej Piłki Siatkowej /drużyn mieszanych/ o Puchar Wójta Gminy z ok. Wyzwolenia Starej Kiszewy.Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny:Sołectwo Stara Kiszewa ,Konarzyny ,Olpuch i „Stolica” Stara Kiszewa.Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Sędzią Głównym Turnieju była Wiesława Romańska-Tocha.Turniej od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem, jak również poziom turnieju jest coraz wyższy. Nie inaczej było w tym roku. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i często kończyły się wynikiem 2:1.W decydującym o I miejscu meczu spotkały się drużyny Sołectwa Stara Kiszewa i Olpucha. Po zaciętej walce w drugim secie na przewagi wygrała Stara Kiszewa i tym samym zdobyła I miejsce i Puchar Wójta Gminy.W meczu o II miejsce spotkały się reprezentacje sąsiadujących ze sobą wsi Konarzyny i Olpucha. Mecz był bardzo pasjonujący i co chwilę zmieniało się prowadzenie raz jednej raz drugiej drużyny.Ostatecznie II miejsce zajęła drużyna z Konarzyn, a III miejsce Olpuch.Zwycięska drużyna grała w składzie: Katarzyna Knopa ,Lidia Knopa ,Ariel Słomiński ,Jarek Słomiński, Damian Stoba i Radosław Stolc.Na Turnieju wyróżniono kilku zawodników i tak:Siatkarką Turnieju została Katarzyna Knopa z drużyny Stara Kiszewa, siatkarzem został Mateusz Spierewka z Konarzyn, najlepiej serwujący –Piotr Sych, najwszechstronniejszy –Sylwek Ronkowski i najmłodsza zawodniczka turnieju Sylwia Szwichtenberg. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe.Puchar i nagrody rzeczowe wręczał Wójt Gminy Pan Marian Pick.

 

czytaj całość

Nowości na stronie!
Informujemy, że użytkownicy serwisu internetowego www.starakiszewa.pl mogą korzystać z udogodnienia polegającego na wprowadzeniu nowej zakładki „Prawo lokalne”, która umożliwia bezpośredni dostęp do bazy Uchwał Rady Gminy, Zarządzeń Wójta Gminy, Obwieszczeń i Zawiadomień. Obecnie dostęp do bazy był możliwy jedynie poprzez Biuletyn Informacji Publicznej BIP. Jednocześnie informujemy, że na podstronie Straży Gminnej zamieszczany jest aktualny zatwierdzony przez Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie harmonogram pracy fotoradaru. Zapraszamy do korzystania z nowości w naszym internetowym serwisie. 
Turniej tenisa stołowego w świetlicy w Nowych Polaszkach

Dnia 11.02.2009 r. w ramach "Sportowe Ferie" w świetlicy w Nowych Polaszkach odbył się Turniej Tenisa Stołowego o “ Mistrzostwo Sołectwa “. W turnieju brało udział 15 zawodników. Turniej został rozegrany w 4 kategoriach wiekowych.

news: PICT0002.JPG

Wyniki techniczne Turnieju :

Klasy IV – V dziewczęta

I miejsce – Kamila Bruniecka

II miejsce – Dominika Kopytkowska

III miejsce Klaudia Borkowska

Klasy IV – V chłopcy

I miejsce – Bartosz Pepliński

II miejsce – Damian Ciepliński

III miejsce Jakub Bambi

Klasy VI – I gim chłopcy

I miejsce – Dawid Okoniewski

II miejsce – Łukasz Piekarski

III miejsce Marcin okoniewski

Klasy II – III gim chłopcy

I miejsce – Oskar Kaszubowski

II miejsce – Szymon Ziegert

III miejsce Maciej Breska

Zawodnicyza zajęcie miejsca I – III w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczał Z – ca Wójta Pan Andrzej Hinc i Sołtys wsi Pani Irena Treder. Organizatorzy dla zawodników przygotowali poczęstunek ( napoje, słodycze ) Jmpreza była bardzo udana , a zawodnicy juz pytali o następny turniej.

 

czytaj całość

Konkurs Plastyczny w Nowych Polaszkach

Dania 10.02.2009 r. w świetlicy środowiskowej w Nowych Polaszkach odbył się konkurs plastyczny. Tematyka jak i technika była różna od kredek poprzez farby aż po wycinki. Tematy natomiast od bajek aż po Walentynki. Prace wykonało 11 dzieci: Kamila Bruniecka, Daria Wajer, Dominika Kopytkowska, Julia Treder, Szymon Reclaf, Szymon Kerlin, Klaudia Gorkowska, Paulina Markowska, Filip Kerlin, Zuzanna Trepczyk, Miłosz Łada. Wszyscy otrzymali drobne upominki oraz przygotowano dla nich “Słodki” poczęstunek.

czytaj całość

Podsumowywanie Projektu "Sport i taniec - receptą na zdrowe, udane życie"

W dniu 27.01.2009 r. w świetlicy w Nowych Polaszkach odbyło się podsumowanie projektu pod nazwą : „Sport i taniec – receptą na zdrowe, udane życie”zrealizowane-go przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Ziemi Kiszewskiej i Grupy Odnowy Wsi Nowe Polaszki. Projekt ten był współfinansowany z udziałem Polsko –Ameryka- ńskiej Fundacji Wolności „Działaj Lokalnie VI” , Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalnej Grupy Działania „Chata Kociewia”. Cały projekt zamknął się kwotą około 9 tys. zł w tym dotacja z Fundacji i LGD – 4 tys. zł.

Przez 5 miesięcy działały 3 grupy :

  • grupa taneczna dzieci

  • grupa sportowa juniorów młodszych

  • grupa fitness kobiet

Razem około 70 beneficjentów uczestniczyło w tym interesującym projekcie. Naszym celem realizacji tego działania było :

Wprowadzenie nowych zajęć pozalekcyjnych ,zwiększających aktywność sportową poprzez prowadzenie zdrowego stylu życia, poznawanie nowych dyscyplin sportowych, rozwinięcie zdolności tanecznych i ruchowych uzdolnionej młodzieży oraz poznanie tradycji kultury regionu Kaszub i Kociewia.

Natomiast program fitness wraz z zajęciami aerobiku odbywały się dla poprawy zdrowia i samopoczucia naszych kobiet oraz aktywnego spędzania wolnego czasu i integracji w grupie.

Projekt przyciągnął uczestników z całej gminy i był bardzo udany.Benificjenci tego projektu liczą na kontynuację,co mamy nadzieję – nastąpi.

W częsci artystycznej dla zaproszonych gosci wystapiły:

  • uczniowie szkoły podstawowej ,przedstawiając jasełka.Program przygotowały Panie Grażyna Witbrott i Ewa Cieplińska.

  • grupa taneczna i wokalna pod kierownictwem Pani Katarzyny Knitter

      Wszystkim fundatorom i sponsorom,a było ich wielu, wolontariuszom zaangażowanym przy projekcie serdecznie dziękujemy.


Koordynator projektu

Irena Treder

czytaj całość

Jasełka wystawiane przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Górze

czytaj całość

Konkurs Plastyczny

Dnia 13.01.09r. w bibliotece w Starej Kiszewie odbył się po raz 10 Gminny Konkurs plastyczny pt.” Sport Przeciw Nałogom”. Organizatorem konkursu jest Urząd Gminy i Gminna Komisja ds.Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Głównym celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń związanych z uzależnieniami, a alternatywą na to ma być możliwość wyboru innej formy spędzania wolnego czasu jaką jest np. uprawianie sportu. Konkurs jest przeprowadzany i 4 kategoriach wiekowych: Przedszkola i „O”, Klasy I-III, IV-Vi i I-III gimnazjum. Każda kategoria ma swoje hasło przewodnie do prac i tak: przedszkole i „O” – „bo liczy się sport i dobra zabawa” ,klasy I-III i IV-Vi –„Żyję zdrowo. Moje miejsce w zdrowym świecie”, natomiast I-III gimnazjum – „Być sobą to powiedzieć nie”.

Technika i formatwykonywania prac jest różna, od kredki po farby, pastele, wycinanki po ołówek.
Na tegoroczny konkurs wpłynęło 60 prac ze szkół: Stara Kiszewa, Stare Polaszki i Nowe Polaszki. Przedszkole i „O” wykonują prace zbiorowe /plakaty/.
Konkurs od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży.
W związku że I etap konkursu odbywa się w szkołach, a konkurs gminny to II etap rywalizacja jest bardzo duża i komisje mają duży problem z wybraniem prac do konkursu gminnego.
news: Konkurs plastyczny 004.jpg

Skład Gminnej
Komisji konkursowej:

Przewodnicząca - Wiesława Romańska-Tocha
Członkowie:
Hanna Sasko
Hanna Ossowska
Katarzyna Knitter
Alicja Zabrocka
Jagoda Kolińska
Ewelina Krzoska

Komisja miała trudny wybór, ponieważ było bardzo dużo ciekawych prac, a do tego wykonanych trudnymi technikami plastycznymi. Nawet plastycy z komisji mieli problem aby z każdej kategorii wybrać po 3 najlepsze prace.
Wyniki konkursu:

Klasy I-III

Podstawówka

1.Wiktoria Sarabon - szkoła Nowe Polaszki.

2.Weronika Głodna szkoła - ZKiW Stara Kiszewa

3.Weronika Stolc - szkoła Nowe Polaszki


Klasy IV-VI

Podstawówka

1.Klaudia Rucińska - szkoła ZKiW Stara Kiszewa

2.Damian Klawikowski - szkoła ZKiW Stara Kiszewa.

3.Bartoszz Pepliński - szkoła ZSz.Stare Polaszki

Klasy I – III
Gimnazjum


1.Paulina Heksel - szkoła ZSZ.Stare Polaszki

2 .Magdalena Pruczkowska - szkoła ZKiW Stara kiszewa

3.Marta Czapiewska - szkoła ZKiW Stara Kiszewa

Wyróżnienia:

1.Monika Orlikowska - szkoła ZKiW Stara Kiszewa

2.Klaudia Borkowska - szkoła ZSZ.Stare Polaszki

3 .Kamila Czapiewska - szkoła ZKiW Stara Kiszewa

4.Magda Zielińska - szkoła ZKiW Stara Kiszewa

Uczestnicy za zajęcie
miejsc I-III w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody
książkowe /słowniki ,albumy, lektury/.Oprócz nagród głównych
przyznano 4 wyróżnienia.

Wystawa nagrodzonych prac
znajduje się w Bibliotece Gminnej.


czytaj całość

Zaproszenie do udziału w Kursie Agroturystycznym

czytaj całość

Liga Kobiet

Powiatowa Liga Piłki Siatkowej Kobiet Sezon 2008/2009

 

Dnia 21.12.08r. na hali sportowej  Sokolnia odbyła się VI runda rozgrywek Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet.

Chciałabym  podkreślić że poziom rozgrywek z roku na rok jest coraz wyższy i w tej chwili nie ma zdecydowanych faworytów rozgrywek. W czołówce tabeli znajduje się 5 drużyn które zdobyły nieznaczną przewagę nad pozostałymi drużynami. Jest to półmetek rozgrywek i wszystko jeszcze może się zmienić, tym bardziej że wszystkie mecze są bardzo wyrównane ,a wyniki 3:0 nie świadczą o tym ze mecze były jednostronne. Często poszczególne sety kończą się na przewagi raz jednej raz drugiej drużyny.

Wyniki VI rundy:

   Ekonomik Kościerzyna - „Strzałki” Kościerzyna                  - 1:3

 „Świerzynki” Kościerzyna - Budowlanka-juniorki  - mecz przełożony

  „6” Kościerzyna - „Feniks”Kościerzyna                               - 0:3

  „Sokółki”Kościerzyna – PZS Nr 3 Kościerzyna                     - 3:0

  „Kiszewianki’ Stara Kiszewa- Stężyca                                - 1:3

    I LO Kościerzyna – „Arkadia” Karsin                                - 3:2

 news: Liga Kobiet 2008r. 007.jpg

Tabela po 6 rundach:

I .   „Feniks” Kościerzyna                 17  18:2

II .  Stężyca                                   14  15:7

III.„Świerzynki” Kościerzyna            1    14:5

IV.”Kiszewianki” Stara Kiszewa         12   13:4

V.”Sokółki” Koscierzyna                    11   13:6

VI. ”Strzałki” Koscierzyna                 11    12:10

VII. ”Arkadia” Karsin                        6      10:16

VIII. Budowlanka –juniorki                6      7:9

IX  .I LO Kościerzyna                        5      10:12

 X.PZS Nr 3 Kościerzyna                   3       5:15

XI. „6” Koscierzyna                          1       3:18

XII.Ekonomik Kościerzyna                0       1:18

 

Drużyny „Kiszewianki” Stara Kiszewa i „Sokółki” Kościerzyna mają do rozegrania zaległy mecz.

Następna runda zostanie rozegrana  dnia 04.01.09r. Pierwsze mecze o godz.10.00.Wszystkich kibiców piłki siatkowej zapraszamy.

 

Dnia 04.01.09r. odbyła się VII runda rozgrywek Piłki siatkowej kobiet.

Styczniowa runda obfitowała w kilka niespodzianek i tak drużyna Stężycy w osłabionym składzie pokonała 3:2 dziewczyny z LO.

W innym meczu „Strzałki” Kościerzyna pokonały gładko inną silną drużynę ligi  pretendującą do gry w play-offach , „Świerzynki” Kościerzyna 3:0.

Natomiast w meczu „na szczycie” „Sokółki „Kościerzyna pokonały dotychczasowego lidera drużynę „Feniksa” w stosunku 3:1.

Mecze z rundy na rundę są coraz ciekawsze i padają coraz bardziej zaskakujące wyniki, więc  trudno wskazać   drużyny które zmierzą się w play-offach.

Taka sytuacja świadczy o tym ,że poziom w lidze jest coraz wyższy i nie ma już słabych zespołów.

W pozostałych meczach padły następujące wyniki:

PZS Nr 3 Kościerzyna             - „Kiszewianki” Stara Kiszewa         0:3

Budowlanka-juniorki               - „6” Kościerzyna                           3:2

Mecz  „Arkadia” Karsin i Ekonomik  Kościerzyna został przełożony.

 

 Tabela po 7 rundach:

I .   „Feniks” Kościerzyna                 17    19:5

II .  Stężyca                                   16    18:9

III.”Kiszewianki” Stara Kiszewa        15     16:4

IV.”Sokółki” Kościerzyna                  14     16:7

V. ”Strzałki” Kościerzyna                  14     15:10

VI.„Świerzynki” Kościerzyna             13     14:8

VII. Budowlanka –juniorki                  8     10:11

VIII.I LO Kościerzyna                        6      12:15

IX. ”Arkadia” Karsin                          6      10:16

 X.PZS Nr 3 Kościerzyna                    3       5:18

XI. „6” Kościerzyna                           2        5:21

XII.Ekonomik Kościerzyna                 0        1:18

 

Następny Turniej zostanie rozegrany dnia 18.01.09r.na hali sportowej Sokolnia w Kościerzynie. Pierwsze mecze rozegrane zostaną o godz.10.00.

Oto zestaw par VIII rundy:

                          I.godz.10.00     Ekonomik Kościerzyna - „Świerzynki” Kościerzyna 

                         II.godz.10.00    „6”Kościerzyna – „Strzałki” Kościerzyna

                         III.godz.11.30   „Sokółki ”Kościerzyna - Budowlanka-juniorki

                         IV.godz.11.30   „Kiszewianki ”Stara Kiszewa - „Feniks”Kościerzyna

                         V.godz..13.00   I LO Kościerzyna – PZS NR 3 Kościerzyna

                         VI.godz.13.00   „Arkadia” Karsin - Stężyca        


18.01.09r.na hali Sokolni w Kościerzynie odbyła się VIII runda Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Kobie. Nie było wielkich niespodzianek, wygrywali faworyci poszczególnych meczy. W dwóch meczach padły wyniki 3:2 i tak drużyna PZS Nr 3 po zaciętej walce pokonała dziewczyny z I LO. Natomiast w drugim meczu Kiszewianki –Feniks po wyrównanej grze w czterech setach w piątym lepsze okazały się Panie z Feniksa. Do końca rozgrywek zostały jeszcze 3 rundy i trudno określić które zespoły zagrają w play-offach ,tym bardziej ze różnica miedzy I a VI drużyną to 4 pkt. Tak wyrównanej i zarazem zaciętej rywalizacji nie było chyba w żadnej edycji ligi. A to świadczy o tym że poziom rozgrywek jest coraz wyższy i , a co za tym idzie nie ma zdecydowanych faworytów, na czym zyskuje sama liga.

Tak więc ostatnie rundy ligi będą bardzo interesujące i zacięte.

 

Wyniki VIII rundy:

Ekonomik Kościerzyna- " Świerzynki "  Kościerzyna    1:3

"6" Kościerzyna - "Strzałki" Kościerzyna                  1:3  

"Sokółki" Kościerzyna - Budowlanka - juniorki           3:0

"Kiszewianki"Stara Kiszewa - "Feniks"Kościerzyna      2:3

I LO Kościerzyna - PZS NR 3 Kościerzyna                2:3

"Arkadia" Karsin - Stężyca                                    1:3

Tabela po 8 rundach :
I. "Sokółki" Kościerzyna           20      22:8
II.
"Feniks"Kościerzyna            19      22:7
III. Stężyca                          19      21:10
IV. Strzałki" Kościerzyna          17      18:11
V. "Kiszewianki"Stara Kiszewa   16      19:10
VI. " Świerzynki "  Kościerzyna  16      17:12
VII.
Budowlanka - juniorki        11      13:14
VIII. I LO Kościerzyna             11      14:18
IX. "Arkadia" Karsin                 6       11:19
X.
PZS NR 3 Kościerzyna          5       8:20
XI. "6" Kościerzyna                  2      6:24
XII. Ekonomik Kościerzyna        0       3:21

 

 

Dnia 15.02.09r.na hali Sokolni w Kościerzynie odbyła się IX runda Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały do rozegrania dwie rundy, dlatego też mecze są coraz bardziej zacięte i kazda z drużyn chce zająć jak najlepsze miejsce w tabeli przed fazą play-off.

W rozegranych trzech pierwszych meczach padły wyniki 3:0 i 3:1 i zwyciężyły drużyny wyżej notowane w tabeli. Natomiast  dwa mecze zakończyły się wynikami 3:2 i tak po zaciętej walce w 5  setach Sokółki pokonały dziewczyny ze Strzałek. Niespodzianką natomiast był wynik drugiego meczu tj.Świerzynek i najmłodszej drużyny w lidze „6”Koscierzyna i tutaj padł wynik 3:2 dla pań ze Świerzynek.

Wyniki IX rundy:

Stężyca - Ekonomik Kościerzyna                                 3:0 /Vo/

PZS Nr 3 Kościerzyna -„ Arkadia” Karsin                        3:0

Feniks Kościerzyna –  I LO Kościerzyna                             3:1

Budowlanka-juniorki - Kiszewianki’ Stara Kiszewa             0:3

„Strzałki” Kościerzyna -„Sokółki ”Kościerzyna                   2:3

„Świerzynki” Kościerzyna  - „6” Kościerzyna                    3:2

 

Tabela po 9 rundach:

I .   „Feniks” Kościerzyna                  22      25:8

II.”Sokółki” Kościerzyna                    22      25:10

III .  Stężyca                                  22      24:10

IV.”Kiszewianki” Stara Kiszewa           19       22:10

V. ”Strzałki” Kościerzyna                   18       20:14

VI.„Świerzynki” Kościerzyna                 18        20:14

VII. Budowlanka –juniorki                  11       13:17

VIII.I LO Kościerzyna                       10       15:21

IX.PZS Nr 3 Kościerzyna                   8        11:20

X. ”Arkadia” Karsin                          6         11:25

XI. „6” Kościerzyna                          3        8:27

XII.Ekonomik Kościerzyna                  3         3:24

 

Następna runda odbędzie się dnia 01.03.09r na hali Sokolnia. Pierwsze mecze o godz.10.00.Wszystkich sympatyków siatkówki – ZAPRASZAMY.


Dnia 01.03.09r. na hali Sokolnia w Kościerzynie odbyła się X runda Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet. Była to przedostatnia runda przed fazą play-off,

dlatego też wyniki mają coraz większe znaczenie. O wejście do drugiej fazy walczy 6 drużyn i nic jeszcze nie jest rozstrzygnięte, tym bardziej ze różnice miedzy drużynami są 1-3 punktowe. W tej rundzie swoje mecze wygrywały drużyny plasujące się wyżej w tabeli, jedynie w dwóch meczach padły wyniki 3:2.I tak faworytki dziewczyny z Feniksa po zaciętej walce pokonały dużo niżej notowaną drużynę z Karsina ,natomiast Kiszewianki po bardzo wyrównanej grze pokonały Strzałki.

Tak więc wszystko rozstrzygnie się w ostatniej rundzie która odbędzie się dnia 15.03.09r.

Wyniki X rundy:

 

Ekonomik Kościerzyna – „6” Kościerzyna                 0:3 /Vo/

Sokółki” Kościerzyna -„Świerzynki” Kościerzyna        3:0

Kiszewianki” Stara Kiszewa - „Strzałki” Kościerzyna  3:2

I LO Kościerzyna - Budowlanka-juniorki                   3:1

Arkadia” Karsin - Feniks Kościerzyna                     2:3

Stężyca – PZS Nr 3 Kościerzyna                            3:1Tabela po 10 rundach:

I .”Sokółki” Kościerzyna                    25 28:10

II. Stężyca                                    25 27:11

III „Feniks” Kościerzyna                    24 28:10

IV.”Kiszewianki” Stara Kiszewa           21 25:12

V. ”Strzałki” Kościerzyna                   19 22:17

VI.„Świerzynki” Kościerzyna               18 20:17

VII I LO Kościerzyna                         13 18:22

VIII Budowlanka –juniorki                   11 14:20

IX.PZS Nr 3 Kościerzyna                    8 12:23

X. ”Arkadia” Karsin                            7 13:28

XI. „6” Kościerzyna                           6 11:27

XII.Ekonomik Kościerzyna                   3 3:27


Następna runda odbędzie się dnia 15.03.09r na hali Sokolnia. Pierwsze mecze o godz.10.00.Wszystkich sympatyków siatkówki – ZAPRASZAMY.

 

Dnia 15.03.09r. na hali Sokolnia odbyła się XI runda Powiatowej Ligi Piłki siatkowej Kobiet. Odbyły się ostatnie mecze rundy zasadniczej, mecze które zdecydowały jakie drużyny i z jakiej pozycji w tabeli zagrają w fazie play-off.

Najbardziej zacięte były dwa mecze. W pierwszym spotkały się drużyny z czołówki tabeli Feniks i Stężyca. Ten mecz decydował o miejscu w tabeli i z jaką drużyną przyjdzie zagrać w fazie play-off.Pomimo wysokiej stawki mecz był jednostronnym widowiskiem, panie z Feniksa pokonały gładko dziewczyny ze Stężycy 3:0.

Natomiast w drugim meczu spotkały się Kiszewianki i Świerzynki. Mecz był o wysoką stawkę, gdyż drużyna Kiszewianek walczyła o wejście do fazy play-off, z tym że drużynie wystarczyło „ugrać” 2 sety i to z powodzeniem zrealizowały.

Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Kiszewianek.

Szanse na play-offy miała też drużyna „Strzałki’ Kościerzyna ,ale warunkiem był wygrany mecz z LO oraz porażka Kiszewianek 3:0 lub 3:1.

Ta właśnie drużyna zasługuje na pochwałę, gdyż gra w Lidze pierwszy sezon i tak zajęła bardzo wysokie miejsce w tabeli.

Wyniki pozostałych meczy:

PZS NR 3 Kościerzyna - „Ekonomik” - 3:0

Budowlanka-juniorki - „Arkadia” Karsin - 1:3

Strzałki” Kościerzyna - I LO Kościerzyna - 3:1

6”Kościerzyna - „Sokółki” Kościerzyna - 1:3

Mistrzem Ligi została drużyna „Sokółki” Kościerzyna.

Muszę stwierdzić że w tym sezonie poziom rozgrywek był bardzo wysoki i bardzo wyrównany .Od początku ligi 6 drużyn prezentowało bardzo wysoki poziom i tak było do końca rundy zasadniczej. Walka o wejście do fazy play-off trwała do ostatniej rundy, co nie miało miejsca w żadnym sezonie Pozostałe drużyny też walczyły o jak najlepsze miejsce w tabeli i często drużyny niżej notowane wygrywały mecze z faworytami.

Teraz 4 drużyny przystępują do najważniejszych rozgrywek, czyli do walki o Puchar Starosty Kościerskiego.

W Play-off zagrają:

Sokółki” Kościerzyna - „Kiszewianki” Stara Kiszewa

Feniks”Kościerzyna - Stężyca

Mecze Play-off zostaną rozegrane w dniach 29.03.09r. i 05.04.09r. o godz.10.00 na hali Sokolnia.

Tabela na zakończenie rundy zasadniczej:

I .”Sokółki” Kościerzyna            28 31:11

II „Feniks” Kościerzyna            27 31:10

II. Stężyca                            25 27:14

IV.”Kiszewianki” Stara Kiszewa   23 28:14

V. ”Strzałki” Kościerzyna           22 25:18

VI.„Świerzynki” Kościerzyna      19 22:20

VII I LO Kościerzyna                 13 19:25

VIII Budowlanka –juniorki           11 15:23

IX.PZS Nr 3 Kościerzyna            11 15:23

X. ”Arkadia” Karsin                   10 16:29

XI. „6” Kościerzyna                   6 12:30

XII.Ekonomik Kościerzyna           3 3:30

 

czytaj całość

Unia Europejska dofinansuje budowę wodociągu i kanalizacji

W dniu 3 grudnia 2008 r. Wójt Gminy Stara Kiszewa Pan Marian Pick wziął udział w uroczystym wręczeniu decyzji o dofinansowaniu projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej obejmującej miejscowości Konarzyny, Bartoszylas oraz news: dofinansowanie3.jpgwybudowania Starej Kiszewy”. W trakcie tego podniosłego wydarzenia Marszałek Województwa Pomorskiego – Pan Jan Kozłowski wręczył Wójtowi decyzję przyznającą Gminie Stara Kiszewa dofinansowanie w wysokości 2.123.825,29 zł. Środki na współfinansowanie inwestycji pochodzą z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego 2007 – 2013.

W ciągu dwóch najbliższych lat miejscowości obejmujące projekt zostaną wyposażone w ponad 16 km kanalizacji i ponad 15 km sieci wodociągowej. Dzięki wybudowanej infrastrukturze 1400 mieszkańcom zapewnione zostaną podstawowe usługi jakimi są dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.

 

czytaj całość

Strona 98 z 99 << < 95 96 97 98 99 >
Informacja
Urząd czynny:

poniedziałek - piątek
7:30 - 15:30

Adres:

ul. Ogrodowa 1
83-430 Stara Kiszewa
woj: pomorskie

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy
Starogard Gdański
Oddz. Stara Kiszewa
Nr 59 8340 0001 0300 01 43 2000 0004 urzadgminy@starakiszewa.pl
Mapa Gminy
 
CIT
1% dla OSP
Załatw sprawę
Gosp. odpadami
BIP
eea grants
MojePodręczniki
Brak pluginu Flash
Strategia 2020
W galerii
Realizowane projektyLGR MORENKA
Chata Kociewia
Partnerstwo Gmin
Wrota Pomorza
Wydarzenia
PnWtŚrCzPiSoNi
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31