Nawigacja
Rada Gminy
GMINAoff
Prawo lokalne off
J.ORGANIZACYJNE off
J. POMOCNICZE off
O. POZARZĄDOWE off
TURYSTYKAoff
SPORToff
INNEoff
Wyniki meczów Gminnej Ligi Piłki Nożnej
Dzień Dziecka w Starej Kiszewie

Dnia 1 czerwca na stadionie w Starej Kiszewie odbył się mini festyn z okazji Dnia Dziecka. Festyn odbył się pod hasłem „Bo wszystkie dzieci nasze są”. Organizatorami festynu było Sołectwo Stara Kiszewa i Urząd Gminy Stara Kiszewa. W imprezie wzięło udział ok.100 dzieci wraz z rodzicami. Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji: gry i zabawy ruchowe, tory przeszkód, konkurs tańca ,mini listę przebojów.Dla wszystkich uczestników zabawy Sołectwo przygotowało kiełbaski z grilla oraz napoje. Oprawę muzyczną imprezy przygotowała dla dzieci młodzież ze Starej Kiszewy. Nagrody zakupił Urząd Gminy i Sołectwo. Pogoda była wspaniała, dzieci uśmiechnięte i chętne do zabawy, a oto chodziło Organizatorom.

Dzień Dziecka w Chwarznie

Kolejny trzeci już Dzień Dziecka w Chwarznie rozpoczął się o godz. 16.oo na placu zabaw i przyległych terenach..W przeprowadzeniu imprezy pomagała  młodzież szkół ponadgimnazjalnych: Małgosia Knuth, Marta Bandura, Paulina Banach, Bartek Łangowski, Krzysztof Knuth i Mariusz Głodny.

Dla najmłodszych przygotowano liczne zabawy ruchowe, gry, malowanki. Natomiast starsi uczestniczyli w zabawie typu RAMBIT sprawnościowo -intelektualnej. Poprowadziła ją pani Kasia Szulta wraz z
pomocnikami. Trzy drużyny walczyły o palmę pierwszeństwa. Odbył się także mecz piłki nożnej w skarpetkach oraz mecz piłki siatkowej dzieci kontra mamy. Każdy z uczestników otrzymał jakąś zabawkę, piłkę lub gadżet. Dla zwycięzców rozgrywek w tenisa stołowego przygotowano bardzo ciekawe nagrody ( otrzymaliśmy je m.in. od jednego z ojców ). Dzięki pani Wiesi Romańskiej-Tocha zakupiono słodycze i napoje. Pani sołtys Barbara Łangowska sponsorowała lody, a Rada Sołecka zakupiła kiełbaski i mięso do grilla. Także niektórzy z rodziców przynieśli słodycze, jedna z mam upiekła placek, a inna zrobiła kawę. Dzieci wraz z rodzicami wesoło spędziły czas, obchodząc już po raz trzeci to święta w naszej miejscowości. Troje dzieci: Karolinka, Beatka i Tomek ( wszyscy to rodzeństwo ) otrzymało nagrody za najbardziej kolorowe przebranie nagroda tzw. showmanki i showmana.

Zaproszenie na konferencjępt. "Kaszubska wieś w Uni Europejskiej - podsumowanie pięciu lat członkostwa"

czytaj całość

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych w piłkę nożną z cyklu tzw.„piątek piłkarskich 09”.
Dnia 12 maja 2009 r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Górze odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych w piłkę nożną z cyklu tzw.„piątek piłkarskich 09”. Do zawodów przystąpili uczniowie trzech szkół podstawowych z naszej gminy, tj

1.ZS Stare Polaszki

        2.ZKiW Stara Kiszewa                   

        3.PSP Góra  

Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Cała impreza cieszyła się dużym zaangażowaniem młodych piłkarzy, stwarzając bardzo ciekawe i emocjonalne widowisko. Zwycięzca tej rywalizacji uzyskał prawo gry na szczeblu powiatowym (Karsin 16.05.2009 r.). Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem GI został uczeń PSP w Górze – Andrzej Burczyk , natomiast najlepszym bramkarzem został Michał Bandura z ZKiW Stara Kiszewa Sędzią zawodów był pracownik UG w Starej Kiszewie - p. Bartłomiej Ciepliński.

                             W y n i k i                                                                            

PSP Góra

ZS Stare Polaszki

1:0

PSP Góra

ZKiW Stara Kiszewa

2:3

ZKiW Stara Kiszewa

ZS Stare Polaszki

4:1

K l a s y f i k a c j a        z a w o d ó w     


I.           ZKiW Stara Kiszewa         6 pkt.

II.          PSP Góra                            3 pkt

III.         ZS Stare Polaszki             0 pkt

Powiatowa Gimnazjada w piłce nożnej chłopców

Dnia 8.05.09 r. w Starej Kiszewie odbyła się Powiatowa Gimnazjada w piłce nożnej chłopców.

Do rywalizacji przystąpiły następujące drużyny :

1. Gimnazjum Karsin

2. Gimnazjum Publiczne Liniewo

3. Gimnazjum Nr 1 Kościerzyna

4. Publiczne gimnazjum Łubiana

5. Gimnazjum Grabowo Kościerskie

7. Gimnazjum Dziemiany

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy.

I grupa: Kościerzyna, Karsin, Łubiana i Stara Kiszewa

II grupa: Grabowo, Liniewo, Dziemiany.

W grupach mecze były rozgrywane systemem „ każdy z każdym „ Sędziami Turnieju byli Henryk Tocha i Wiktor Mazur. W I grupie faworytem była drużyna z Kościerzyny. Natomiast grupa II była bardzo wyrównana i trudne było typowanie zwycięzcy. Mecze były bardzo wyrównane a zawodnicy prezentowali wysoki poziom wyszkolenia.Zgodnie z prognozami grupy I awansowała do finału drużyna z gimnazjum w Kościerzynie, II miejsce przypadło ekipie z Karsina. Grupę II wygrała drużyna z Dziemian a II miejsce zajęła drużyna z Liniewa. W walce o III miejsce spotkały się drużyny z Karsina i Liniowa. Mecz był bardzo zacięty i w regulaminowym czasie był remis /1 : 1/ , dopiero dogrywka dała rozstrzygnięcie i II miejsce przypadło Gimnazjum z Karsina. W meczu finałowym spotkały się drużyny z Kościerzyny i Dziemian. Mecz toczył się pod dyktando chłopców z Kościerzyny którzy zachowali więcej sił i zaprezentowali wysokie wyszkolenie techniczne, W drugiej połowie meczu zawodnicy z Dziemian rzucili się do „frontalnego ataku” i strzelili dwie bramki. Mecz zakończył się wynikiem 4 : 2 dla Gimnazjum w Kościerzynie to oni będą reprezentować powiat na półfinałach wojewódzkich.

Puchary, medale i pamiątkowe dyplomy ufundował Urząd Gminy w Starej Kiszewie.

 

czytaj całość

OGŁOSZENIE Lokalna Grupa Działania Chata Kociewia dnia 13.05.2009 roku ogłasza nabór na stanowisko: Stanowisko ds. Księgowości

czytaj całość

OGŁOSZENIE Lokalna Grupa Działania Chata Kociewia dnia 13.05.2009 roku ogłasza nabór na stanowisko: PRACOWNIK BIUROWY I KOORDYNAROR PROGRAMU DZIAŁAJ LOKALNIE

czytaj całość

Ogłoszenie
Ogłoszenie !


Ochotnicza Straż Pożarna Stara Kiszewa ogłasza nabór drużyn do
Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej
na sezon 2009 r.
Zainteresowanych proszę o kontakt z Sławomirem Meina pod nr tel 664972682.
Zgłoszenia do ligi do dnia 24 maja 2009 r.
Racławice – „Wybór Chłopa roku 2009”

Racławice – „Wybór Chłopa roku 2009”

W dniu 26.04.09 r. reprezentacja województwa pomorskiego w składzie: Magda Maliszewska, Agata Wirkus, Danuta Borowska, Stanisław Małachowski, Bogdan Kurecki, Stanisław Narloch, Jan Wera i Roman Otta, brała udział w imprezie plenerowej w Racławicach „Wybór Chłopa roku 2009” Reprezentacja województwa występowała w strojach kaszubskich, propagując zarazem nasz piękny region.

Każda drużyna musiała brać udział w następujących konkurencjach:  

1. Prezentacja stroju regionalnego prezentacją własną i regionu, Taniec regionalny/przyśpiewki –max pkt 5/4

2. Wykopki – rzut ziemniakiem do pojemnika – max pkt 2

3. Dojenie sztucznej krowy – max pkt 2

4. Siła mocy – max pkt 4

5. Ujeżdżanie byka – max pkt 5

Bardzo udanie wystąpiła nasza drużyna w pierwszej konkurencji ( prezentacja ) zajmując w niej drugie miejsce.

W punktacji ogólnej reprezentacja województwa pod przewodnictwem Stanisława Małachowskiego zajęła bardzo dobre 4 miejsce.

Kapitan reprezentacji otrzymał nagrody ufundowane przez KRUS i Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

Dodatkowo Europoseł dr Czesław Siekierski jak co Roku ufundował wszystkim kandydatom do tytułu Chłopa roku wycieczkę do Brukseli gdzie jedną z atrakcji będzie zwiedzanie Parlamentu Europejskiego.

Wyjazd reprezentacji do Racławic sponnsorowali :

Urząd Gminy Liniewo ,Urząd Gminy Stara Kiszewa, Urząd Gminy Kościerzyna, Wójt Zblewa Krzysztof Trawicki, Spółdzielnia Mleczarska Skarszewy, firma „Sendom” Bartoszylas, firma Plus, Pomorska Izba Rolnicza, Marian Landowski z Wysina.

 

SPONSOROM DZIĘKUJEMY - Uczestnicy

czytaj całość

Mistrzostwa Sołectwa w Tenisie Stołowym - Chwarzno

Mistrzostwa Sołectwa w Tenisie Stołowym

Dnia 29.04.09 r. w świetlicy wiejskiej w Chwarznie Odbyły się Mistrzostwa Sołectwa w Tenisie Stołowym o Puchar Sołtysa Wsi.

Turniej rozgrywano w 3 kategoriach wiekowych :

I – szkoła podstawowa

II – gimnazjum

III – szkoła średnia

Sędzią głównym turnieju była Wiesława Romańska – Tocha.

W turnieju wzięło udział14 zawodników. Poziom zawodników był bardzo wysoki, szczególnie w dwóch kategoriach – dziewczęta (podstawówka) i chłopcy (szkoła średnia).

Z kategorii szkoły podstawowe na wyróżnienie zasługuje Agata Knuth, która to zaprezentowała bardzo wysoki poziom  i dobre wyszkolenie techniczne.

Natomiast kategorii szkoły średniej najlepszym zawodnikiem okazał się Bartłomiej Łangowski, który w finale stoczył „bój” z Michałem Banachem. Zawodnicy z tej kategori pokazali już tenis przez duże „T”

Wyniki techniczne Turnieju :

Szkoła podstawowa

1. Agata Knuth

2. Kamila Czapiewska

3. Beata Knuth

1.Michał Bandura

2. Oskar Szymczak

3. Wojciech Knuth

Gimnazjum

1. Karolina Knuth

2. Monika Głodna

Starsi

1. Bartek Łangowski

2. Michał Banach

3. Marcel Hanh

czytaj całość

Strona 95 z 99 << < 92 93 94 95 96 97 98 > >>
Informacja
Urząd czynny:

poniedziałek - piątek
7:30 - 15:30

Adres:

ul. Ogrodowa 1
83-430 Stara Kiszewa
woj: pomorskie

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy
Starogard Gdański
Oddz. Stara Kiszewa
Nr 59 8340 0001 0300 01 43 2000 0004 urzadgminy@starakiszewa.pl
Mapa Gminy
 
CIT
1% dla OSP
Załatw sprawę
Gosp. odpadami
BIP
eea grants
MojePodręczniki
Brak pluginu Flash
Strategia 2020
W galerii
Realizowane projektyLGR MORENKA
Chata Kociewia
Partnerstwo Gmin
Wrota Pomorza
Wydarzenia
PnWtŚrCzPiSoNi
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30