Nawigacja
Rada Gminy
GMINAoff
Prawo lokalne off
J.ORGANIZACYJNE off
J. POMOCNICZE off
O. POZARZĄDOWE off
TURYSTYKAoff
SPORToff
INNEoff
Iskierki - "Śpiewam i tańczę"

ISKIERKI - „ŚPIEWAM I TAŃCZĘ”

8 lipca 2017r. w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie odbył się Koncert Zespołu Iskierki pt.: „Śpiewam i tańczę”. Był to już trzeci koncert Iskierek zorganizowany przez Kiszewskie Stowarzyszenie Muzyki, Rekreacji i Sportu w tym roku w partnerstwie z Gminą Stara Kiszewa.

Koncert został poprzedzony wokalno – tanecznymi warsztatami, odbywającymi się na hali sportowej jak również w Hotelu Wrota Kaszub. W pierwszym dniu grupa pracowała z Panią Anną Pietrykowską – absolwentką szkoły baletowej zatrudniona w Operze Nova w Bydgoszczy, związana z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Kolejny dzień warsztatów to praca z Panią Moniką Litwin-Dyngosz oraz ad.dr Wojciechem Dyngosz – oboje pracują w Operze Nova w Bydgoszczy, Pan Wojciech jest również asystentem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Na kolejne dni warsztatów do Starej Kiszewy przyjechała Pani Julita Kożuszek – absolwenta Szkoły Baletowej oraz Wydziału Wokalno- Aktorskiego, choreograf, aktorka teatralna i filmowa z Warszawy, która współpracuje z zespołem już od trzech lat i jest obecna na każdym Koncercie Finałowym. Podczas tych kilku dni wytężonej pracy Iskierki również miały dzień rekreacji z wycieczką do Zoo w Gdańsku Oliwie, gdzie oglądały przeróżne gatunki zwierząt i tym samym świetnie się bawiły.

Sobotni koncert składał się z trzech części. Całość rozpoczęła się uroczystym Polonezem wykonanym przez Iskierki. W pierwszej publiczność zobaczyła fotorelację z warsztatów oraz pierwszy teledysk Iskierek, który można obejrzeć m.in. na stronie Facebook Kiszewskiego Stowarzyszenia Muzyki, Rekreacji i Sportu . W drugiej części Iskierki zaprezentowały przedstawienie słowno – muzyczne pt.: „ Świnki trzy”, opracowane przez Panią Julitę Kożuszek. Ostatnim punktem był koncert wokalny Iskierek. Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali Dyplomy z autografami instruktorów. Jako Stowarzyszenie składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w organizacji warsztatów i koncertu finałowego, wspierając nas swoją pracą oraz środkami finansowymi.

Już wkrótce będą do nabycia płyty DVD z filmem z koncertu, szczegółowe informacje można uzyskać u pana Karola Wiśniewskiego tel. 698-378-422 oraz pani Krystyny Richter tel. 696-192-880.

Informacja
Urząd czynny:

poniedziałek - piątek
7:30 - 15:30

Adres:

ul. Ogrodowa 1
83-430 Stara Kiszewa
woj: pomorskie

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy
Starogard Gdański
Oddz. Stara Kiszewa
Nr 59 8340 0001 0300 01 43 2000 0004 urzadgminy@starakiszewa.pl
Mapa Gminy
 
CIT
1% dla OSP
Załatw sprawę
Gosp. odpadami
BIP
eea grants
MojePodręczniki
Brak pluginu Flash
Strategia 2020
W galerii
Realizowane projektyLGR MORENKA
Chata Kociewia
Partnerstwo Gmin
Wrota Pomorza
Wydarzenia
PnWtŚrCzPiSoNi
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31