Nawigacja
GMINAoff
Prawo lokalne off
J.ORGANIZACYJNE off
J. POMOCNICZE off
TURYSTYKAoff
SPORToff
INNEoff
Witamy serdecznie na oficjalne stronie gminy Stara Kiszewa

Gmina Stara Kiszewa leży na pograniczu Kaszub i Kociewia. Południowa część gminy znajduje się w strefie chronionego krajobrazu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Borów Tucholskich i rzeki Wierzycy. Północna część gminy to strefa pięciu połączonych kanałami Jezior Polaszkowskich. Krajobraz gminy Stara Kiszewa należy do najbardziej malowniczych na Pomorzu. Podstawowym ich elementem są lasy, które zapewniają czyste, świeże i zdrowe powietrze. Znaczne i zwarte kompleksy leśne oraz jeziora i rzeki tworzą warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej oraz sportów wodnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą uciec od codzienności, miejskiego chaosu i wypocząć na łonie natury wśród malowniczych łąk, przepiekanych lasów obfitujących w dobra runa leśnego i czystych jezior.

Rozstrzygnięcie Kokursu Plastycznego

Rozstrzygnięcie III Gminnego Konkursu Plastycznego

Uprzejmie informujemy, że rozstrzygnięcie III Gminnego Konkursu Plastycznego na najładniejszą świąteczną ozdobę choinkową odbędzie się w dniu jutrzejszym, tj. we wtorek 16 grudnia 2014 roku.

Na uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień zapraszamy tego samego dnia, czyli 16 grudnia (wtorek) na godzinę 16.00 do Sali Narad Urzędu Gminy.

Mikołaj o tobie nie zapomniał

Mikołaj o tobie nie zapomniał

Kolejny raz we Wrotach Kaszub młodzież i dzieci z terenu gminy Stara Kiszewa uczestniczyły w integracyjnej imprezie ,,Mikołaj o Tobie nie zapomniał".

Jak co roku dzięki środkom z gminy, sponsorom, ludziom dobrej woli i wolontariuszom mogliśmy wspólnie spotkać się w miłym gronie z Mikołajem, pobawić się, pośpiewać czy przygotować ozdoby świąteczne.

czytaj całość

Zaproszenie na II Sesję Rady Gminy Stara Kiszewa

Zaproszenie na II Sesję Rady Gminy Stara Kiszewa

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na II Sesję Rady Gminy Stara Kiszewa, którą zwołano na dzień 15 grudnia 2014 r. (poniedziałek) na godzinę 11.00 w Sali Narad Urzędu Gminy.

czytaj całość

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Kiermasz świąteczny

W najbliższą niedzielę 14 grudnia od godziny 9.00 do godziny 15.00 zapraszamy wszystkich na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się na Targowisku Gminnym w Starej Kiszewie.

Na Kiermaszu przewidziano: upominki, dekoracje,  słodycze, pierogi, stoiska z odzieżą i wiele innych. Specjalnie dla dzieci na Kiermaszu pojawi się także Mikołaj ze Śnieżynką.

Serdecznie zapraszamy!

czytaj całość

Wielka Fabryka Świętego Mikołaja

Wielka fabryka świętego mikołaja

W piątek 5 grudnia 20 dzieci z Chwarzna w wieku 2 do 12 lat wraz z mamami, babciami i panią Basią Łangowską wybrały się autobusem szkolnym do Gdańska do Wielkiej Fabryki Świętego Mikołaja.

Jest to bardzo tajemnicze miejsce, w którym w niezwykły sposób powstają zabawki dla wszystkich dzieci. Skarbnica marzeń i fantazji.

czytaj całość

Biwak Mikołajkowy Wandrów

biwak mikołajkowy wandrów

W dniach 5-7 grudnia 2014 nasza drużyna uczestniczyła w biwaku Mikołajkowym w Zespole Szkół w Wielkim Klinczu. W spotkaniu tym brały udział również drużyny harcerskie z Wielkiego Klincza i Lipusza. W piątek wieczorem odbyły się rozgrywki w dwa ognie, a także wspólne śpiewogranie.

czytaj całość

III Gminny Konkurs Plastyczny

III gminny konkurs plastyczny na najładniejszą świąteczną ozdobę choinkową

Wójt Gminy Stara Kiszewa wraz ze Stowarzyszeniem "Na skrzydłach" ogłasza III Gminny Konkurs Plastyczny na najładniejszą "ŚWIĄTECZNĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ". Konkurs przewidziany jest dla dzieci w IV grupach wiekowych. Zadaniem uczestników jest wykonanie ozdoby o wysokości do 20 cm. Prace należy składać do 14 grudnia 2014 roku (niedziela).

Szczegóły konkursu poniżej oraz w regulaminie.

czytaj całość

I Sesja Rady Gminy Stara Kiszewa

I SESJA RADY GMINY STARA KISZEWA

1 grudnia 2014 r. w Urzędzie Gminy Stara Kiszewa odbyła się inauguracyjna sesja Rady Gminy kadencji 2014-2018. Na poniedziałkowej sesji ukonstytuowało się prezydium Rady Gminy, na czele której stanie Pani Maria Moritz. Funkcję wiceprzewodniczącego sprawować będzie Pan Adam Dębski.

czytaj całość

Konferencja Lokalna Strategia

KONFERENCJA LOKALNA STRATEGIA

Stowarzyszenie Wdzydzko-Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka” oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku serdecznie zapraszają do udziału w konferencji podsumowującej działalność Stowarzyszenia w 2014 roku, pt. "Lokalna Strategia - jeden pomysł tysiące inicjatyw na obszarze LGR Mòrénka”.

czytaj całość

I Sesja Rady Gminy

I SESJA RADY GMINY STARA KISZEWA

Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2014 r. (poniedziałek) o godz. 14.00. w Sali Narad Urzędu Gminy odbędzie się I Sesja nowo wybranej Rady Gminy Stara Kiszewa zwołanej przez Komisarza Wyborczego w Gdańsku Postanowieniem nr 20/14 z dnia 24 listopada 2014 r.

czytaj całość

Gminne zaduszki strażackie

GMINNE ZADUSZKI STRAŻACKIE

W niedzielę 23 listopada 2014 r. w Starej Kiszewie już po raz ósmy odbyły się Gminne Zaduszki Strażackie, w których uczestniczyło ponad 110 strażaków z jednostek OSP gminy Stara Kiszewa. O godzinie 10.40 nastąpiła zbiórka pododdziałów przed miejscowym Domem Strażaka. Po uformowaniu szyku nastąpił przemarsz całej kolumny do miejscowego kościoła p.w. Świętego Marcina.

czytaj całość

Strona 1 z 62 1 2 3 4 > >>
Informacja
Urząd czynny:

poniedziałek - piątek
7:30 - 15:30

Adres:

ul. Ogrodowa 1
83-430 Stara Kiszewa
woj: pomorskie

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy
Starogard Gdański
Oddz. Stara Kiszewa
Nr 59 8340 0001 0300 01 43 2000 0004 urzadgminy@starakiszewa.pl
Mapa Gminy
 
CIT
Załatw sprawę
Gosp. odpadami
BIP
eea grants
MojePodręczniki
Brak pluginu Flash
Strategia 2020
W galerii
Realizowane projekty

LGR MORENKA
Chata Kociewia
Partnerstwo Gmin
Wrota Pomorza
Wydarzenia
PnWtŚrCzPiSoNi
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31