Nawigacja
GMINAoff
Prawo lokalne off
J.ORGANIZACYJNE off
J. POMOCNICZE off
TURYSTYKAoff
SPORToff
INNEoff
Witamy serdecznie na oficjalne stronie gminy Stara Kiszewa

Gmina Stara Kiszewa leży na pograniczu Kaszub i Kociewia. Południowa część gminy znajduje się w strefie chronionego krajobrazu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Borów Tucholskich i rzeki Wierzycy. Północna część gminy to strefa pięciu połączonych kanałami Jezior Polaszkowskich. Krajobraz gminy Stara Kiszewa należy do najbardziej malowniczych na Pomorzu. Podstawowym ich elementem są lasy, które zapewniają czyste, świeże i zdrowe powietrze. Znaczne i zwarte kompleksy leśne oraz jeziora i rzeki tworzą warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej oraz sportów wodnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą uciec od codzienności, miejskiego chaosu i wypocząć na łonie natury wśród malowniczych łąk, przepiekanych lasów obfitujących w dobra runa leśnego i czystych jezior.

Zaproszenie na IX/2015 sesję Rady Gminy Stara Kiszewa

Zaproszenie na IX/2015 Sesję Rady Gminy Stara Kiszewa

 


Przewodniczący Rady Gminy Stara Kiszewa zaprasza na IX/2015 Sesję Rady Gminy Stara Kiszewa, która odbędzie się dnia 7 października 2015r. (środa) o godz. 10:00 w Sali Narad Urzędu Gminy w Starej Kiszewie.

 

czytaj całość

Bezpłatne Konsultacje

Bezpłatne Konsultacje - 30 września

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, podczas którego można zasięgnąć informacji np. związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej przy wsparciu Funduszy Europejskich.

Konsultacje odbędą się 30 września 2015 r. w Centrum Informacji Turystycznej w Wilczych Błotach, w godz. 9:00 – 11:00. ZAPRASZAMY!

Kondolencje

Człowiek odchodzi, pamięć pozostaje


Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość,
że w wieku 53 lat odszedł od nas

śp.
Jarosław Ossowski

wieloletni pracownik Urzędu Gminy Stara Kiszewa,
otwarty na sprawy mieszkańców, koleżeński, cieszył się
powszechnym szacunkiem i sympatią

Rodzinie Zmarłego, Przyjaciołom
wyrazy głębokiego współczucia
składają

Wójt Gminy Marian Pick wraz ze współpracownikami

Przewodnicząca Rady Gminy Maria Moritz wraz z Radnymi

Stypendia szkolne - Dodatkowy nabór wniosków

Stypendia szkolne - Dodatkowy nabór wniosków

Biuro Obsługi Szkół w Starej Kiszewie uprzejmie informuje, iż w związku ze zmianą od 1 października 2015r. kryterium dochodowego uprawniającego do ubiegania się o stypendium szkolne Wójt Gminy Stara Kiszewa wyznacza dodatkowy termin do składania wniosków. Wnioski na stypendium szkolne należy składać w Biurze Obsługi Szkół w Starej Kiszewie (pok. 19 ) w dniach od 01-10-2015r. do 15-10-2015r.

Do pobrania

Informacja o przyjmowaniu wniosków o oszacowanie strat powstałych w wyniku suszy

Ogłoszenie o przyjmowaniu wniosków rolników
o oszacowanie strat powstałych w wyniku suszy

Wójt Gminy Stara Kiszewa informuje, że zgodnie z raportem opracowanym przez Państwowy Instytut Badawczy w Puławach zamieszczonym na stronie www.susza.iung.pulawy.pl zagrożenie suszą na terenie Gminy Stara Kiszewa wystąpiło na glebach bardzo lekkich i lekkich dla następujących grup upraw: ziemniaki, chmiel, krzewy owocowe oraz rośliny strączkowe. Ponadto suszą zagrożone są łąki i pastwiska na wszystkich kategoriach glebowych.

Zawiadamia się, że rolnicy których gospodarstwa poniosły straty spowodowane wystąpieniem suszy w wyżej wymienionych grupach roślin, w terminie do 23 września 2015 r. mogą składać wnioski do Urzędu Gminy o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym. Wnioski dostępne są w Urzędzie Gminy Stara Kiszewa – pokój nr 17, u Sołtysów oraz na stronie internetowej www.starakiszewa.pl

Wypełniony wniosek prosimy złożyć w Urzędzie Gminy – pokój nr 17. Do wypełnionego wniosku prosimy dołączyć kserokopię wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2015.

Oszacowania dokona Komisja gminna ds. szacowania szkód powołana Decyzją Wojewody Pomorskiego w terminie do 30 września 2015 r.

Wójt Gminy Stara Kiszewa
Marian Pick

Stara Kiszewa, dnia 14 września 2015 r.

 

Do pobrania

Szkolenie dla osób korzystających z żywności

Szkolenie dla osób korzystających z żywności

Ośrodek Pomocy Społecznej w Starej Kiszewie informuje, że Bank Żywności w Tczewie w dniu 21.09.2015r. w siedzibie Urzędu Gminy Stara Kiszewa (sala narad), przeprowadzi szkolenia dla osób korzystających z żywności. W szkoleniach wezmą udział dwie grupy po 20-25 osób. Szkolenia odbędą się w 2 turach: I szkolenie godz. 9.00 do 10.00, II szkolenie godz. 10.30 do 12.00.

czytaj całość

Nowe środki unijne 2014-2020 r.

Nowe środki unijne 2014-2020 r.

Lokalna Grupa Działania "Chata Kociewia" serdecznie zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania z nowych funduszy Unii Europejskiej m.in. na rozwój przedsiębiorczości oraz wsparcie organizacji pozarządowych. Celem spotkania jest również zebranie Państwa opinii i sugestii dotyczących kształtu przygotowywanej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020.

Spotkanie odbędzie się w środę 16 września 2015 r. o godzinie 13.00 w Centrum Informacji Turystycznej w Wilczych Błotach.

czytaj całość

Spotkanie konsultacyjne Lokalnej Strategii Rozwoju

Spotkanie konsultacyjne lokalnej strategii rozwoju

Serdecznie zapraszamy na spotkanie konsultacyjne Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2015-2023, które odbędzie się w dniu 14 września 2015 r. (poniedziałek) w sali Centrum Informacji Turystycznej w Wilczych Błotach o godzinie 13.00.

czytaj całość

Dowozy na referendum ogólnokrajowe

Dowozy na referendum ogólnokrajowe

W dniu referendum ogólnokrajowego, 6 września (niedziela) na terenie Gminy Stara Kiszewa zostaną podstawione specjalne autobusy, które zawiozą mieszkańców do ośrodków wyborczych. Szczegółowa rozpiska godzin i miejsc odjazdów autobusów znajduje się poniżej.

Konkurs "Piękna Wieś 2015"

Konkurs "Piękna Wieś 2015"

Podczas tegorocznych obchodów "Dnia Powiatu Kościerskiego" ogłoszone zostały wyniki Powiatowego Etapu Konkursu "Piękna Wieś". Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż wieś Stare Polaszki znalazła się na I Miejscu w swojej Kategorii. Nagrodę główną z rąk Pani Starosty odebrał Wójt Gminy Marian Pick oraz Sołtys wsi Pani Władysława Tumkiewicz.

czytaj całość

Festyn Ekologiczny Zielona Moc - Relacja

Festyn Ekologiczny Zielona Moc - Relacja

16 sierpnia na gminnym kąpielisku w Strudze odbył się Festyn Ekologiczny „Zielona Moc”, organizowany przez Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych STARY LAS Sp. z o.o. we współpracy z Gminą Stara Kiszewa. Bogaty program wydarzenia spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i dorosłych.

czytaj całość

Strona 1 z 70 1 2 3 4 > >>
Informacja
Urząd czynny:

poniedziałek - piątek
7:30 - 15:30

Adres:

ul. Ogrodowa 1
83-430 Stara Kiszewa
woj: pomorskie

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy
Starogard Gdański
Oddz. Stara Kiszewa
Nr 59 8340 0001 0300 01 43 2000 0004 urzadgminy@starakiszewa.pl
Mapa Gminy
 
CIT
1% dla OSP
Załatw sprawę
Gosp. odpadami
BIP
eea grants
MojePodręczniki
Brak pluginu Flash
Strategia 2020
W galerii
Realizowane projekty

LGR MORENKA
Chata Kociewia
Partnerstwo Gmin
Wrota Pomorza
Wydarzenia
PnWtŚrCzPiSoNi
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31